Alpine a Ocon oznámili rozchod po konci sezóny

Spojení francouzského pilota s týmem z Enstone skončí po pěti letech.

Štítky: Alpine Esteban Ocon Zveřejněno 3. 06 2024 — Dominik Kovář

Je hotovo. Další stájí, která bude mít pro rok 2025 minimálně jednoho nového pilota, je Alpine. Francouzský tým dnes vydal prohlášení, ve kterém oznamuje ukončení spolupráce s Estebanem Oconem, kterému letos skončí smlouva.

Během své dosavadní kariéry absolvoval sedmadvacetiletý Ocon 141 závodů. Tím nejpamátnějším je jistě Velká cena Maďarska 2021, kterou po demolici v první zatáčce a následném obranném orchestru týmového kolegy Alonsa francouzský pilot v barvách Alpine vyhrál. První pódium si připsal ještě v barvách Renaultu při Velké ceně Sakhiru, kde skončil druhý. Třetí a dosud poslední pódium získal při loňské Velké ceně Monaka.

Ocon se ke konci v Alpine vyjádřil následovně: “I když jsem byl zde pět let jako závodní pilot, moje profesionální kariéra začala v Enstonu již v době, kdy jsem byl teenager, takže to pro mě bude vždy výjimečné místo. Zažili jsme mnoho skvělých i těžších momentů a já jsem upřímně všem v týmu vděčný za tyto nezapomenutelné zážitky.”

Šéf týmu Bruno Famin, který po Velké ceně Monaka nenechal na Oconovi niť suchou, řekl: “V první řadě chceme poděkovat Estebanovi za jeho nasazení v posledních pěti letech. Během tohoto období jsme zažili fantastické momenty, z nichž tím nejlepším je vítězství ve Velké ceně Maďarska 2021. Stále nás v roce 2024 čeká 16 společných závodů s jasným cílem: pokračovat v neúnavné týmové práci a usilovat o co nejlepší výsledky na trati. Estebanovi přejeme hodně štěstí v další fázi jeho jezdecké kariéry, až ten okamžik nastane.“

Kam povedou cesty Estebana Ocona a s jakou jezdeckou dvojicí vyrukuje do dalších sezón Alpine? O nejčerstvějších informacích vás budeme včas informovat.