Od sezony 2020 místo Toro Rosso uvidíme AlphaTauri, čeká se na souhlas týmů

Od následující sezony už pravděpodobně neuvidíme na startu formule 1 vozy Toro Rosso. Pokud totiž ostatní týmy schválí žádost italské stáje, změní svůj název na AlphaTauri.

Štítky: Alpha Tauri Toro Rosso Zveřejněno 29. 09 2019 — Martina Nová

Sesterská stáj Red Bullu je na startovním roštu od roku 2006, kdy společnost energetických nápojů odkoupila tým Minardi. Od té doby tento tým závodí pod názvem Scuderia Toro Rosso, což je italský překlad Red Bullu, je to také jako pocta italskému předchůdci a vedení týmu.

Mateřská stáj využívá svou odnož k výchově talentů, juniorským týmem prošel i čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel nebo nastupující hvězda formule 1 Max Verstappen.

https://www.instagram.com/p/B29hw-3ITxW/?utm_source=ig_web_copy_link

Nový název AlphaTauri by měla stáj nést podle módní značky, kterou rakouská firma na energetické nápoje založila v roce 2016. Význam pojmenování má ale hlubší kořeny, AlphaTauri, česky Aldebaran je totiž nejjasnější hvězda  souhvězdí Býka, jednoho z nejstarších známých souhvězdí ve vesmíru.

Změna názvu ještě vyžaduje schválení ze strany ostatních týmů formule 1, držitel obchodních práv na  F1 Liberty Media již dal svolení. Týmy mají své elektronické hlasy odevzdat do následujícího čtvrtka.

Diskuse k článku

Napsat komentář