Alonsův návrat do Renaultu? Šéf automobilky je všemi deseti pro

Španěla by zpět u Renaultu uvítal samotný generální ředitel francouzské automobilky. Jenže rozhodnutí o jezdeckém složení není v jeho kompetenci. Alonso právě v Renaultu zažil největší úspěchy své kariéry, když v letech 2005 – 2006 vyhrál za francouzský tým své dva tituly mistra světa. Po neúspěšném angažmá v McLarenu se pak znovu vrátil do Enstone. Mohla by se historie…

Štítky: Carlos Ghosn Fernando Alonso Renault Zveřejněno 5. 02 2016 — Lukáš Štěrovský

Španěla by zpět u Renaultu uvítal samotný generální ředitel francouzské automobilky. Jenže rozhodnutí o jezdeckém složení není v jeho kompetenci.

Alonso právě v Renaultu zažil největší úspěchy své kariéry, když v letech 2005 – 2006 vyhrál za francouzský tým své dva tituly mistra světa. Po neúspěšném angažmá v McLarenu se pak znovu vrátil do Enstone.

Mohla by se historie znovu opakovat? McLarenu se nedaří, Alonso je frustrovaný, dokonce se objevily spekulace o jeho dovolené pro letošní sezonu, které podpořil sám Ron Dennis. Co by se mohlo stát, pokud by se britská stáj i letos potácela na konci startovního pole – vrátil by se Alonso do Renaultu?

Těžko soudit, nicméně generální ředitel Renaultu Carlos Ghosn by této variantě byl maximálně nakloněn. „Chtěl bych podepsat Alonsa? Samozřejmě. Jezdecké složení ale není v mé kompetenci, za něj je zodpovědný tým formule 1. A já jejich rozhodnutí podporuji.

Během let v šampionátu jsme si udělali mnoho přátel, potkali spoustu mladých, talentovaných pilotů. Fernando je jedním z nejvíce talentovaných. Rozhodně je jeden z nejlepších pilotů v současném startovním poli F1,“ dodal Ghosn.

Generální ředitel Renaultu by chtěl zpět Fernanda Alonsa. Rozhodnutí ale nespočívá na jeho bedrech

Generální ředitel Renaultu by chtěl zpět Fernanda Alonsa. Rozhodnutí ale nespočívá na jeho bedrech

Diskuse k článku

Napsat komentář