Alonsův manažer přestupu k McLarenu začíná litovat

Flavio Briatore očekával v této době zcela jiný výkon týmu

2 Štítky: Fernando Alonso Flavio Briatore McLaren Zveřejněno 17. 07 2016 — Marie Tomšíková

Alonsův manažer Flavio Briatore naznačil, že přestup jeho svěřence k McLarenu nebylo správné rozhodnutí. Oba od něj čekali víc, ale španělský pilot očekává, že příští sezonu bude McLaren podávat uspokojivé výsledky..

Alonsův mentor Flavio Briatore poskytl rozhovor pro italskou rádiovou stanici, kde údajně řekl, že přestup k McLarenu je chybou a že je to malinko i jeho chyba. “Myslel jsem, že Honda bude konkurenceschopnější, než je teď,” přiznal Briatore.

Alsono pak přiznal, že Flavio Briatore jej k přestupu k McLarenu přesvědčil.

“Doufejme, že příští rok dosáhneme nějaké satisfakce,” komentoval španělský pilot. “Z výkonů, které tým předvádí, je bezpochyby smutný.”

Fernando Alonso touží po třetím titulu mistra světa. Po několikaletém snažení s Ferrari se rozhodl odejít a připojit se k obnovenému spojení McLaren-Honda. Lituje Alonso svého odchodu ze Scuderie? “Není žádná lítost. Když někde něco skončíte, je třeba to nechat být. To je můj pocit po odchodu z Ferrari. Myslím, že jsem tam dělal to nejlepší, co jsem mohl. Myslím, že jsem skončil ve správnou dobu.”

Fernando Alonso má smlouvu s McLarenem ještě pro příští rok.

Letos udělal McLaren krok v před, pravidelně se dostává do nejlepší desítky. Dvojnásobný mistr světa chce pro tým udělat maximum a doufá, že v následující sezoně přijde další pokrok. “Cokoli jsem v životě dělal, tak jsem chtěl vyhrát. Počítám každý den do další velké ceny, kde budu mít další příležitost. Není pochyb o tom, že tady je nějaká frustrace. Každého ujišťuji, že nikdo neodpočívá a nebere si dovolenou, ani já,” dodal Alonso.

Čtěte dále: Alonso: Cítím, že konec kariéry se blíží. Můžu to romanticky uzavřít

Alonsův manažer Flavio Briatore doufal, že McLaren na tom bude podstatně lépe

Alonsův manažer Flavio Briatore doufal, že McLaren na tom bude podstatně lépe

Diskuse k článku

Napsat komentář