Alonsovi vadí otázky na výkon Toro Rosso

Fernando Alonso považuje výkon týmu Toro Rosso v Bahrajnu spíše za výjimečný. Alespoň to naznačil stylem odpovědi, podle které to bude vážné, až se jej novináři na výkony Toro Rosso - Honda budou ptát v každém závodě.

Štítky: Fernando Alonso Toro Rosso Zveřejněno 10. 04 2018 — GPF1.cz

Dodavatel motorů Honda musel od McLarenu po třech sezonách spolupráce nuceně odejít a útočiště našel u italského týmu Toro Rosso, vítěze domácí GP Itálie 2008. Tam Honda našla úplně jinou atmosféru a v GP Bahrajnu 2018 vyjel Pierre Gasly čtvrté místo. K obrovské radosti samotného týmu.

Když byl ale Alonso dotázán na výkon Toro Rosso v Bahrajnu, trochu štiplavě odpověděl, že na výkon Toro Rosso nebyl tázán v Austrálii. Tam tým vůbec nebodoval: Brendon Hartley dojel o kolo zpět za vítězem a Pierre Gasly vypadl pro poruchu motoru.

“Jejich výkon v Bahrajnu byl skvělý, ale na Toro Rosso jste se mě v Austrálii neptali,” řekl Alonso. “Myslím tím, že když se otázky na Toro Rosso stanou pravidelnými… doufám, že se stanou normálními ve všech 21 závodech sezony. Protože šampionát má 21 závodů.”

Podobně Alonso reagoval v prvních letech po svém odchodu z Ferrari po roce 2014 na výkony právě tohoto týmu. Během pěti let vzájemné spolupráce se týmu ani jezdci nepovedlo dosáhnout na titul mistra světa, což vedlo k emotivnímu rozpadu jejich vztahu.