Alonsovi F1 nechybí, přesto se možná vrátí

Fernando Alonso má za sebou prvních pár měsíců po konci kariéry závodního pilota F1. A přestože nevylučuje návrat pro příští rok, královna motorsportu mu prý nechybí.

Štítky: Fernando Alonso Zveřejněno 5. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

„Kdybych chtěl, tak se vrátím,“ tvrdí Alonso. „Každý vloni tvrdil, že jsem odešel, protože jsem neměl konkurenceschopné auto. Ale teď takový vůz, který je první a druhý v každém závodě, opouštím,“ naráží Španěl na svůj konec ve vytrvalostním týmu Toyoty.

„Na rozdíl od Dakaru nebo jiné soutěže už v F1 nemám co dokazovat. Skončil jsem potom, co jsem svého týmového kolegu porazil v každém závodě, což se nikdy předtím nestalo. Odešel jsem kvůli tomu, že jsem chtěl dělat něco jiného a pokusit se splnit nemožné výzvy.“

Na otázku, zda se mu stýská, má dvojnásobná šampion jasnou odpověď. „Formule 1 mi skutečně nechybí. Samozřejmě sleduji všechny závody, a je to víceméně to samé. Některé stáje jako Haas nebo Renault se trochu zhoršily, jiné jako McLaren jsou o něco lepší.

Ale Mercedes vede před Ferrari a Red Bullem, což platí už mnoho, mnoho let. Je to šampionát, kde rozhoduje výkonnost auta.“

A vrátí se tedy Alonso v příštím roce do F1? Sám tuto možnost nevylučuje. „Teď ještě nevím, jestli pojedu celou sezonu (v F1 nebo i jiné sérii, pozn. red.), nebo jen pár závodů,“ říká testovací pilot McLarenu.

Jisté je zatím jen to, že se Alonso zúčastní letošních 500 mil Indianapolis.

Diskuse k článku

Napsat komentář