Alonso v Mexiku odstartuje poslední. V Austinu jel prý fantasticky

Přestože cíl závodu nakonec nespatřil, Fernando Alonso hodnotí svůj výkon z Grand Prix Spojených států amerických jako fantastický. Bohužel pro něj odstoupení pro poruchu motoru znamená, že v Mexiku odstartuje z konce startovního pole.

2 Štítky: Fernando Alonso GP Mexika GP USA Zveřejněno 24. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Pilot McLarenu jel v Austinu na osmé pozici, než jej stihl další problém s motorem Honda a konec učinkování v závodě. Alonso tak odstoupil už z desátého letošního podniku, čímž se stal prvním pilotem McLarenu, který docílil takového čísla od roku 2002, kdy stejného počtu dosáhl Kimi Räikkönen. Alonso si přesto našel důvod k radosti.

„Z osobního hlediska jsem velmi spokojený s tím, jak se víkend vyvíjel. Myslím, že jsem jel fantasticky, a to v kvalifikaci i závodě,“ domnívá se Alonso. „Pořadí v šampionátu to samozřejmě neodráží. Nic to pro mě nemění, jestli budu dvanáctý nebo sedmnáctý celkově, ale z hlediska zásluh bychom měli být o moc výše.“

K technickému selhání pak Alonso dodává: „Motor postupně ztrácel výkon. Nemohl jsem tomu uvěřit. V Japonsku jsme startovali poslední, jeli jsme kolem patnáctého místa po penalizaci a nic se nestalo, motor fungoval po celý závod. Teď jsme byli sedmí a selhal. Tomu se prostě nedá věřit.“

V Mexiku tak Španěl zřejmě nasadí zcela novou pohonnou jednotku. Toho by Honda mohla využít k vyzkoušení upraveného agregátu. „Myslím, že je po motoru. V Mexiku tak bude šance vyzkoušet jiný motor, nechat se penalizovat a přijet na poslední dva závody s čerstvým motorem. Je prakticky jisté, že v Mexiku budeme muset měnit motor. Když už před víkendem víte, že budete startovat poslední, bude komplikované bodovat. Uvidíme, jestli se nám to podaří alespoň v posledních dvou závodech,“ přemýšlí Fernando Alonso.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Alonso v Mexiku odstartuje poslední. V Austinu jel prý fantasticky”

  1. HonzaS napsal:

    Renault se taky moc nepředvádí poslední závody. Se spolehlivostí by si mohli s Hondou podat ruce. Snad je to dáno jejich agresivnějším vývojem ke konci sezony a přes zimu zapracujou na spolehlivosti. Ten výkon tam je. Druhá věc je, jak se povede propojit šasi McLarenu s motorem Renault, aby to fungovalo z kraje sezony alespoň jako teď, kdy jsou schopný jezdit na hranici top 10 (když vydrží motor). Neočekávám, že vyndaj Hondu, přišroubujou Renault a budou vyhrávat.

  2. Situs napsal:

    Strašné, jednoduše strašné co Honda předvedla třetím rokem! Chce to vydržet ještě ty 3 závody, zaměřit se co nejvíce pro vývoj na budoucí rok a těšit se na to co s Renaultem předvedou. Takhle nenormální a nedůstojné sezony byl pořádný šok.

Napsat komentář