Alonso v McLarenu i příští rok, ale ne v F1 – reálná kombinace

Už nějakou dobu se řeší, zda Fernando Alonso zůstane ve formuli 1, nebo jestli odejde do jiné série. Podle jeho šéfa Zaka Browna to bude určitě s McLarenem.

Štítky: Fernando Alonso IndyCar McLaren Zveřejněno 10. 06 2018 — Michal Hylán

Alonso by mohl u McLarenu zůstat i v roce 2019, ale nemusí to být nutně ve formuli 1. Španěl zatím neodhalil veřejnosti svoje plány do roku 2019, nicméně zpochybnil svou účast ve formuli 1, neboť podle něj je příští kalendář „náročný“ a současný směr F1 „smutný“. Své k tomu řekl i výkonný šéf McLarenu Zak Brown.

„Fernando se ještě nerozhodl, kde bude příští rok závodit. Kalendář F1 je opravdu náročný, ale jeho závodění stále hodně baví.“

Alonso už jezdí pro McLaren čtvrtou sezonou a není vyloučeno, že pojede i pátou. Již dříve Alonso říkal, že má s Brownem přátelský vztah a také to může být důležitým faktorem, kde a pro koho bude Alonso závodit.

„Jsem si jistý, že bude příští rok závodit pro McLaren, ať už je to kdekoli,“ dodal Brown.

„Formule 1 je náročná, jezdí v ní už dlouho, takže se sám rozhodne, kam bude směřovat.“ Brown novinářům v Montrealu řekl, že již loni touto dobou vedl s Alonsem rozhovor na téma, co dál.

„Ve formuli 1 se pohybuje dlouho, myslím, že ho baví závodit víc, než kdy jindy a že závodí lépe, než kdy před tím. Je pouze trochu frustrovaný, že formule 1 spíš upřednostňuje šampionát konstruktérů před šampionátem jezdců.

„Miluje formuli 1, miluje vytrvalostní závody prototypů, zkusil si závodit v Daytoně, tak doufám, že nadále bude spjatý s McLarenem. V roce 2018 rozšířil svoje angažmá ve formuli 1 o účast v kompletním kalendáři Mistrovství světa vytrvalostních závodů s Toyotou. Příští týden se zúčastní 24 hodin Le Mans a bude se tak snažit dosáhnout na Triple Crown Motorsport, která zahrnuje vítězství v GP Monaka, 500 mil Indianapolis a právě i vítězství ve 24 hodin Le Mans.“

O tom, zda McLaren uvažuje o trvalém přesunu také do série IndyCar, Brown odpověděl:

„Zvažujeme to. Zúčastnili jsme se minulý týden závodu v Detroitu, máme IndyCar rádi a Severní Amerika je pro nás důležitým trhem. Ať budeme ale dělat cokoli, stěžejní je pro nás účast ve formuli 1. Chceme být konkurenceschopní i obchodně životaschopní. IndyCar je pro nás výzva.“

Diskuse k článku

Napsat komentář