Alonso v Indy cíl nespatřil. Kvůli poruše motoru Honda…

Fernando Alonso v Indianapolis rozhodně prokázal své jezdecké kvality, i když nakonec pro technickou poruchu motoru Honda cíl nespatřil. Slavný závod poprvé v historii vyhrál jiný pilot, který má s F1 bohaté zkušenosti – Japonec Takuma Sato.

9 Štítky: Fernando Alonso IndyCar Zveřejněno 28. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Velký příběh, který začal být psán před šesti týdny, nakonec zlatou tečku nenabídl. Fernando Alonso byl nucen v samém závěru 500 mil Indianapolis odstoupit – věřte, nebo ne – pro poruchu motoru Honda v jeho voze. Tohle člověk prostě nevymyslí…

Alonso měl přitom pětistovku ve Staré cihelně rozjetou na výbornou. Po startu z páté příčky se sice propadl na hranici první desítky, zdařilou jízdou vpřed se ale postupně dostal až do čela, kde sváděl souboj s loňským vítězem a bývalým pilotem F1 Alexandrem Rossim.

Španěl se vyhnul všem velkým nehodám a dvaadvacet okruhů před cílem se nacházel na sedmém místě a v bezprostředním kontaktu s vedoucí skupinkou. Stopku mu ale vystavil pro dvojnásobného šampiona dobře známý jev – porucha agregátu Honda. Ta mimo jiné selhala také na vozech, které řídili Ryan Hunter-Reay a Charlie Kimball.

„Je to škoda. Myslím, že jsme si zasloužili alespoň dokončit závod, zažít čestné kolo a to všechno kolem. Kdo ví, na jaké pozici jsme mohli být. Závodění byla zábava, bylo to pěkné. Podle mého byl náš výkon dobrý. Byli jsme na špici, pár kol a během červených vlajek vedli závod.

Bylo velmi hezkým překvapením přijet sem a být konkurenceschopný proti těm všem velkým jménům, velkým chlapům, nejlepším jezdcům na oválech,“ tvrdí Fernando Alonso, který se vyjádřil i na adresu možného startu ve Staré cihelně v budoucnosti.

„Je moc brzy na to něco říct, sotva jsem dokončil závod. Osobně se ale chci rozhodně vrátit. Cítil jsem se konkurenceschopný. Pokud se vrátím, vrátím se znalostmi toho, jak to tu chodí. Podruhé to bude snazší, než to bylo teď. Byla to ale dobrá zábava. Děkuji všem v IndyCar, děkuji Indianapolis a fanouškům, protože to byla jedna z nejlepších zkušeností v mojí kariéře,“ uzavírá pilot McLarenu.

Příspěvek sdílený espn (@espn),

Diskuse k článku

Napsat komentář