Alonso v Indy 500 získal druhou řadu na startu. Závod odvysílá NOVA Sport 1

Fernando Alonso si to v zámoří užívá a do 101. ročníku závodu 500 mil Indianapolis odstartuje ze druhé řady. Konkrétně z pátého místa. (V Indy 500 jsou v každé řadě tři piloti.) Podle odborných měřítek je to výsledek naprosto vynikající.

4 Štítky: Fernando Alonso IndyCar Motorsport Zveřejněno 22. 05 2017 — Tomáš Richtr

Alonsa porazili především Scott Dixon. Čtyřnásobný šampion IndyCar, který dlouhý oválový závod formulí vyhrál již v roce 2008. A stejně jako tenkrát i letos odstartuje z prvního místa, tedy z pole position. V Evropě méně známý Američan Ed Carpenter odstartuje příští víkend v neděli druhý. Na kontě má 166 startů, byť jen tři vítězství v Kentucky 2011, Fontaně 2012 a Texasu 2014. A do první řady se vešel ještě Američan Alexander Rossi. Ten senzačně vyhrál loňský závod Indy 500, ale my jej známe spíše jako pilota týmů Caterham a Marussia ve formuli 1.

Japonec Takuma Sato začíná druhou tříčlennou řadu na startu závodu na oválu, kterému se historicky přezdívá také Stará cihelna, nebo Brickyard. V dávné historii se totiž skutečně závodilo na něčem, co připomíná “dlažební kostky”. A pro uchování tohoto odkazu je na cílové čáře i dnes ponechán pás těchto kostek o šíři jednoho yardu, tedy necelého metru. Sato si drží jediné vítězství na Long Beach v roce 2012 ze 124 startů. Sato startoval ve formuli 1 za týmy Jordan, BAR (pak Honda, dnes Mercedes), Super Aguri. Dostal se jednou na stupně vítězů a příznačnou ironií je, že se tak stalo právě v areálu Indianapolis, v cíli GP USA 2004.

Uprostřed druhé řady na pátém místě bude stát Fernando Alonso. Řad je celkem jedenáct po třech pilotech. Závodu se ale po vážné havárii rozhodně nezúčastní také bývalý pilot F1 Sébastien Bourdais. Pořadí po druhém dni kvalifikací je následující:

IndyQ

Závod se jede v neděli 28. května. Slavný pokyn k nastartování motorů je nastaven na 18:14 našeho času, ale samotný televizní přenos lze sledovat s komentátory Martinem Strakou a Michalem Beranem již od 17:45 na programu NOVA Sport 1.

Diskuse k článku

Napsat komentář