Alonso usedne do kokpitu Astonu Martin ještě letos

Španělský závodník bude v příštím roce hájit barvy Astonu Martin, přesto dostane příležitost si vyzkoušet monopost předčasně.

Štítky: Aston Martin Fernando Alonso Zveřejněno 1. 11 2022 — Jiří Košta

Test, který se bude konat v úterý po posledním závodě sezony, bude zahrnovat dva vozy na tým. Závodní jezdci budou používat definitivní pneumatiky Pirelli 2023 v jednom voze a nováčci budou řídit druhé.

Tradičně při víkendu v Abú Dhabí jezdci, kteří mění týmy pro následující rok, získávají první zkušenosti s jejich novým outfitem, za předpokladu, že byli schopni vyjednat uvolnění ze svých předchozích týmů. Často je součástí, že se objevují v neutrálních nebo neznačkových kombinézách.

Šéf AlphaTauri Franz Tost v pátek v Mexiku prozradil, že Nyck de Vries bude jezdit za jeho tým už letos, zatímco Pierre Gasly by se měl poprvé objevit v Alpinu v rámci větší dohody. Pro prvního jmenovaného jezdce se tak bude letos jednat už o čtvrtý monopost, který si vyzkouší.

De Vries už řídil Williams, Mercedes, Aston Martin, a nyní také AlphaTauri. Kromě toho Holanďan jel i v soukromém testu s Alpinem. Můžeme tak říct, že závodník letos spolupracoval s polovinou týmů F1!

Oscar Piastri uvolněn nebyl, aby jezdil za McLaren. Šéf týmu Enstone Otmar Szafnauer v Mexiku poznamenal: „Myslím, že naše právní týmy o tom nyní diskutují. A já nevím. Příští týden toho bude víc, tak se mě zeptejte v Brazílii.“

Rozumí se, že Alonso musel sám získat povolení ke svému propuštění z Alpinu, bez přímého zapojení Astonu Martin.

Na otázku zda má v ruce karty, které mu pomohly získat toto uvolnění, se Alonso usmál a řekl: „Vždy mám na starosti svůj vlastní osud!”

Očekává se, že Alonso absolvuje půl dne testování pneumatik v Abú Dhabí, druhou polovinu udělá jeho nový týmový kolega Lance Stroll.

Španěl bude moci zaznamenat další kilometry s AMR22 při testování pneumatik Pirelli v únoru, před uvedením nového vozu na trh a jediným oficiálním testem v Bahrajnu týden před prvním závodem sezony.

Mezitím má Felipe Drugovich v úterý řídit loňský Aston Martin AMR21 na celém okruhu Silverstone, stejný vůz, který nedávno vyzkoušel pilot formule 3 Zak O’Sullivan.

Kromě toho, že jde o první velký krok v Drugovichově rozvojovém programu s týmem, bude to pro Brazilce důležitý den, protože bude muset dokončit 300 km, aby mohl jet FP1 na GP Abú Dhabí.

Pokud tak z jakéhokoli důvodu neudělá, tým bude muset najít někoho jiného, ​​kdo by se zúčastnil FP1, De Vries zřejmým kandidátem. Drugovich však bude stále schopen provést test pro juniory, který následuje po závodním víkendu,

Ambasadorka Astonu Martin Jessica Hawkins má také v úterý odjet několik kol v AMR21, poté, co Drugovich odjede své.

Dále se například očekává, že Liam Lawson nahradí Maxe Verstappena v Red Bullu pro FP1 v Abú Dhabí, přičemž pilot již absolvoval dva tréninky pro AlphaTauri.

Mercedes-Benz Vans se připravují na elektrifikaci