Alonso: Udělali jsme několik chyb, přezutí na slicky ale nelituju

Kvalifikace na GP Velké Británie 2014 se jistě nezapíše mezi momenty, na které bude Ferrari rádo vzpomínat. Oba jezdci neprošli ani skrz Q1.

Štítky: Fernando Alonso Ferrari Zveřejněno 5. 07 2014 — Zuzana Kulichová

Kvalifikace na Velkou cenu Velké Británie 2014 se jistě nezapíše mezi momenty, na které bude Ferrari rádo vzpomínat. Oba jezdci neprošli ani skrz Q1.

Devatenácté a dvacáté místo. To jsou pozice, které zbyly na piloty Ferrari v kvalifikaci na Grand Prix Velké Británie 2014. Katastrofální výsledek týmu má na svědomí především déšť.

„Déšť začal ve chvíli, kdy jsem byl v polovině prvního kola, a to na slickách. V takové situaci pak není moc co dělat,“ vysvětluje Räikkönen pro Sky Sports. „Pro Ferrari to není jednoduché období, byla to hodně neúspěšná kvalifikace, to se ale stává.“

I přes dnešní trable však mistr světa z roku 2007 své šance v zítřejším závodě nezahazuje. „Pokud se mi nepodaří získat nějaké pozice, bude to závažný problém. Je před námi náročný závod, ale neměli bychom mít špatnou rychlost. Uvidíme, jak to zítra půjde,“ dodal Fin.

Fernando Alonso trvá na tom, že tým volbou pneumatik nijak neriskoval. Dělal jen to, co bylo v dané situaci potřebné. „Stáj neriskovala – snažili jsme se jen reagovat na podmínky na trati a pochopit, co dělají soupeři. Když jsme viděli, že přezouvají na sliky a získávají tak rychlost v prvním sektoru, použili jsme také střední směs. Bohužel jsme to ale neudělali dost rychle. Trať byla znovu mokrá a já jsem nezvládl dokončit kolo. Dneska jsme se dopustili několika chyb,“ přiznává Alonso.

Na otázku, zda Španěl nelituje přechodu na sliky, odpověděl: „Ano. Všichni nasadili sliky a zrychlili, my jsme je nasadili jenom o trochu později, když už znovu začínal déšť. Zdálo se nám, že pršet už dál nebude, to se ale nedá dobře předpovědět. Teď se musíme soustředit na závod. Nemáme co ztratit – za pozice na startovním roštu se body neudělují, proto musíme riskovat,“ dodal mistr světa z let 2005 a 2006.

Diskuse k článku

Napsat komentář