Alonso týmu Toro Rosso s Hondou předpovídá neúspěch

Fernando Alonso vyjádřil pochybnosti, že Honda v kombinaci s Toro Rosso bude v závodech fungovat tak přesvědčivě jako během předsezonních testů v Barceloně. Dodal, že je za přechod McLarenu na motory Renault rád a spolupráci si pochvaluje.

Štítky: Fernando Alonso Honda McLaren Toro Rosso Zveřejněno 13. 03 2018 — Tomáš Richtr

McLaren a Honda v napjaté atmosféře a předčasně ukončily spolupráci ke konci loňské sezony. Britský tým se pak dohodl s francouzskou automobilkou Renault na dodávce motorů. Honda, aby z formule 1 zcela nevypadla, uzavřela za podpory vedení F1 dohodu s italskou stájí Toro Rosso vlastněnou Red Bullem. A zatímco v testech se McLaren trápil s nespolehlivostí, Toro Rosso a Honda byly jedním z nejvíce pozitivních překvapení testů. Alonso ale odmítá, že by rozchod z Hondou byl špatně načasovaný.

„Nemám s Hondou žádný problém. Uvidíme ale, jak se jim bude dařit v Austrálii,“ řekl Alonso. „Mají za sebou povedené testy a jestli se dostanou do první pětky, zatleskám jim. Ale upřímně si myslím, že se to nepovede. Jedno testování se nedá srovnávat s 21 závody na třech motorech. Odhaduji spíše, že budou mezi posledními třemi nebo čtyřmi. My se s McLaren pokusíme být na pátém šestém místě.

McLaren uznal, že se Hondě u Toro Rosso daří

S rozhodnutím přestoupit k Renaultu jsme spokojeni. Oproti loňsku jsme si polepšili o čtyři sekundy. Nevidím důvod, proč být pesimistický. McLaren je historicky druhým nejúspěšnějším týmem v historii. Renault je jedním z nejlepších výrobců motorů vůbec. Máme velké ambice. Nevidím důvod, proč by se nám to nemělo povést. Chceme stavět na uplynulých třech letech, dostat se třem nejsilnějším týmům co nejblíž. Jsme na správné cestě toho docílit.“

Alonso dodal, že cílem pro McLaren je dostávat se pravidelně do třetí části kvalifikace Q3 mezi nejrychlejších deset na startu.

Toro Rosso: Budeme rychlejší než McLaren

Diskuse k článku

Napsat komentář