Alonso si rýpnul do předchozích týmů: “Slavili, když byli sedmí.” To mu nestačí

Alonso přechází z Alpinu na Astonu Martin pro F1 2023 jako náhrada za Sebastiana Vettela.

Štítky: Aston Martin Fernando Alonso Zveřejněno 15. 02 2023 — Jiří Košta

V roce 2018 závodil za McLaren, a poté za Alpine v letech 2021 a 2022 po návratu z dovolené. Když Alonso hovořil s médii před uvedením vozu Aston Martin do F1 v roce 2023, konkrétně nejmenoval Alpine ani McLaren, Alonso věří, že mezi jeho bývalými týmy a jeho novým týmem existuje jasný rozdíl.

„Všichni v Astonu Martin jsou hladoví po úspěchu. Možná nezažili pravidelné boje o vítězství nebo mistrovství nebo umístění na stupních vítězů každý víkend, ale věří si, mají sebevědomí a vědí, že toho mohou dosáhnout, ale ještě nikdy to nedokázali.

Je to velmi odlišné ve srovnání s ostatními týmy, ke kterým jsem se připojil v posledních několika příležitostech. Možná měli v minulosti úspěch a byli jen v pohodlné pozici. Byli těsně čtvrtí a byli spokojeni se čtvrtým.

Byli pátí, byli spokojení s pátým. Pokud jsme byli sedmí, byla oslava. Tady nejsou žádné oslavy, dokud nevyhrajeme, a to je velmi přitažlivé.”

Alonso rád uznal jeho „náročnou“ osobnost, ale vysvětlil, že jde o osobnost, která je spojena s Astonem Martin a jejich majitelem Lawrencem Strollem.

„Jsem velmi náročný na všechno, co dělám. Od lidí, se kterými pracuji, očekávám hodně. Dávám do toho 100 procent a totéž očekávám od lidí, se kterými pracuji. Od prvního dne v Aston Martinu jsem od lidí kolem sebe cítil úplně stejné hodnoty.

Samozřejmě, že máme vedení Lawrence, které znám již mnoho let. Ve svém životě měl hodně úspěchů v mnoha různých věcech a mnoha různých projektech a vidím, že není pochyb o tom, že F1 nebude jiná. Dříve nebo později se mu to podaří. To je něco, co je velmi motivující.

Noví lidé, kteří se připojili k týmu – Dan Fallows, Eric, nejlepší lidé z každého ze soutěžících, Aston Martin, tam šli a vzali je, přesvědčili je. V tomto týmu se jistě děje něco, co dělá věci výjimečnými.

Jak jsem řekl dříve, potřebujete investice a potřebujete talent v F1. Máme investice, máme zázemí a máme talent. Je to jen otázka času, bohužel mi není 20, ale udělám maximum, abych týmu pomohl.”

Robotaxi od GM vstoupí letos pořádně na trh