Alonso si přeje setrvání Buttona v týmu

O osudu Jensona Buttona pro sezónu 2016 se již několik týdnů spekuluje. McLaren má na výběr několik možností, jak Brita nahradit – například Kevina Magnussena nebo Stoffela Vandoorna. Podle Fernanda Alonsa by ale tým udělal nejlépe, pokud by stávající sestavu neměnil. „Jenson na tom byl během sezóny celkem dobře. Pracovali jsme spolu, abychom pomohli týmu.…

4 Štítky: Fernando Alonso Jenson Button McLaren Zveřejněno 11. 09 2015 — Lukáš Štěrovský

O osudu Jensona Buttona pro sezónu 2016 se již několik týdnů spekuluje. McLaren má na výběr několik možností, jak Brita nahradit – například Kevina Magnussena nebo Stoffela Vandoorna. Podle Fernanda Alonsa by ale tým udělal nejlépe, pokud by stávající sestavu neměnil.

„Jenson na tom byl během sezóny celkem dobře. Pracovali jsme spolu, abychom pomohli týmu. Jeho zkušenosti byly velice důležité pro vylepšení, která jsme na voze provedli, co se týče pohonné jednotky a aerodynamiky,“ tvrdí Alonso, jenž spolu s Britem zažívá těžký rok, když prakticky v každém závodě musejí oba svádět boje až na chvostu startovního pole.

„Myslím, že pokud Jenson zůstane, bude to dobré pro tým. Pokud se něco rozhodnou změnit, přinese to určitou výhodu, ale současně i nevýhodu. Jediné, co mohu říct a co zcela jistě vím, je to, že spolupráce s Jensonem je velmi produktivní pro McLaren a taktéž pro mě, naučil jsem se spoustu věcí. Oproti tomu o práci s jinými kluky toho nemohu moc říci,“ přiznává dvojnásobný mistr světa.

V posledním roce ale McLaren otálel s oznámením jezdecké dvojice až do prosince. „Tým udělá rozhodnutí, o němž se bude domnívat, že je pro něj nejlepší. Doufejme, že tak učiní ještě před Vánoci,“ uzavírá Španěl.

Diskuse k článku

4 komentáře: “Alonso si přeje setrvání Buttona v týmu”

 1. lupo450 napsal:

  Z hlediska čtení článků na klasickém PC je tato změna naprosto tragická….. Ach jo…

 2. Daaviid23 napsal:

  Jedním slovem- proč?
  Tenhle styl zaměřenej na dotykové obrazovky „hloupých“ tabletů se mi vůbec nelíbí.
  Pořád věřím, že se jednou vrátíme k původnímu funkčnímu stylu :-/

 3. Tomáš Richtr napsal:

  beniczech, layout webu je takto zvolen záměrně. Vpravo dole máš ale seznam všech příspěvků na webu, které vyšly, plus přehledný kalendář.

 4. beniczech napsal:

  Off topic: Nový vzhled je na pohled možná hezký, ale co do praktičnosti je to teda pořádný průs*er… Je mi to líto, že musím hejtovat, ale tohle je vážně slabé – člověk aby pořád jen a jen scrolloval, to mě děsně nebaví… Nejde to nějak přenastavit, aby to bylo celé menší a aby bylo více článků pohromadě? Jinak bych na tomhle webu definitivně skončil. Bohužel :/

Napsat komentář