Alonso se zastává Vandoorna. „Mě je těžké porazit. Räikkönen byl o mnoho pomalejší.“

Belgičan Stoffel Vandoorne v kvalifikaci nedokázal porazit kolegu Fernanda Alonsa v uplynulých sedmnácti velkých cenách. Dostává se tím pod tlak, ale zastal se jej právě Fernando Alonso. "Mě je velmi těžké porazit," říká.

1 Štítky: Fernando Alonso Stoffel Vandoorne Zveřejněno 10. 08 2018 — GPF1.cz

Pro zatím poslední závod v Maďarsku dostal Stoffel Vandoorne nové šasi a měl šanci na zisk slušné porce bodů, než jej zradila technika. Možná také proto se za Vandoorna postavil jeho týmový kolega Fernando Alonso. Podle něj je Vandoorne svými výkony Alonsovi nejblíž ze všech jeho týmových kolegů.

„Myslím, že je velmi těžké mě porazit,“ řekl s tónem nadsázky Alonso. „Vždycky si jej držím za sebou. Když se ale podíváte na mé předchozí týmové kolegy, měli na mě daleko větší odstup než má Stoffel. Myslím, že to bylo v roce 2014, kdy Kimi Räikkönen na mě ztrácel v každé kvalifikaci šest nebo sedm desetin sekundy. Je mi teď daleko blíže.

Nevěřím tomu, že by Stoffelova reputace šla dolů. Je to dáno autem. Je hodně pod očekáváním. Snažíme se jako tým identifikovat problém a ujistit se, že obě auta mají stejnou kondici a stejný výkon. On už svůj talent prokázal. Není třeba nic dokazovat.“

Alonso připomněl, že Stoffel Vandoorne je šampionem formule Renault 2.0 a také GP2, dnešní F2.

„Bude OK. Vloni i letos měl problémy s autem. Začne podávat výsledky, až bude auto zase fungovat. Prostě si počkejte, uvidíte,“ dodal Alonso.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Alonso se zastává Vandoorna. „Mě je těžké porazit. Räikkönen byl o mnoho pomalejší.“”

  1. Aladin napsal:

    Má pravdu a Stoffel na to velmi doplácí. Kimi či Massa byli k Alonsovi skutečně mnohem dál, kdyby Stoffel začínal vedle Ericsona, byl by veleben, jenže on začíná vedle Alonsa, který je stále považován za jednoho z nejlepších, ne-li nejlepší, a tak je Stoffel vnímán negativně, ale on není tak špatný.

Napsat komentář