Alonso se s Ferrari rozloučil devátým místem

Scuderia sezonu zakončila výsledkem typickým pro rok 2014. Alonso s Räikkönenem dojeli na konci bodované desítky. Španělský pilot Ferrari poděkoval za pět společně strávených let.

Štítky: Fernando Alonso Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 23. 11 2014 — Michal Mikoláš

Scuderia sezonu zakončila výsledkem typickým pro rok 2014. Alonso s Räikkönenem dojeli na konci bodované desítky. Španělský pilot Ferrari poděkoval za pět společně strávených let.

Fernando Alonso je po posledním závodě v rudých barvách plný emocí. S italským týmem strávil pět let, v průběhu kterých dvakrát sahal po titulu. Štěstěna mu nakonec nepřála, a tak se dvojnásobný mistr světa poohlédne po nových výzvách.

„Dneškem končí můj čas strávený s Ferrari. Končí také složitá sezona, ve které jsme se sice nedokázali vypořádat s technickou dominancí rivalů, ale bojovali jsme až do samotného konce. Dávali jsme do práce všechno. Dnešní závod byl obtížný, ale pro mě osobně také velmi emocionální. Po pěti společných letech není snadné říci sbohem týmu, se kterým jsem dokázal vyrůst po stránce jezdecké i charakterové. Všem fanouškům Ferrari děkuji za jejich podporu. Tým, fanoušci i Itálie mi budou chybět. Přestože se naše cesty rozcházejí, cítím, že jsem tu získal fantastickou zkušenost, o jaké musí snít každý pilot formule 1,“ prohlásil Alonso.

Kimi Räikkönen u Ferrari zůstává. V příštím roce vytvoří superhvězdnou dvojici se Sebastianem Vettelem. Také Iceman si našel čas na krátkou rekapitulaci sezony.

„Byl to velmi obtížný závod, bylo nám jasné, že tato trať nám nesedí. Start se povedl, ale poté jsem v boxech ztratil několik pozic a už se mi nepodařilo je získat. Vůz se ovládal dobře, s tím nebyly žádné problémy, ale chyběla nám rychlost. Po celou sezonu jsme čelili řadě patálií, na jejichž řešení jsme vynaložili velké úsilí. Poučili jsme se z toho. Víme, jakým směrem máme dále pokračovat, abychom byli co nejdříve konkurenceschopní. Mám stoprocentní důvěru v tým,“ nechal se slyšet Räikkönen.

Diskuse k článku

Napsat komentář