Alonso se Hamiltona zastává: Nemůže se jen tak vypařit

Fernando Alonso věří, že kontroverzní srážka mezi Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem na začátku Velké ceny Velké Británie byla závodním incidentem.

Štítky: Charles Leclerc Fernando Alonso Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 19. 07 2021 — Jiří Košta

Oba soupeři bojovali o vedení v úvodním kole, když Verstappen skončil po kontaktu s Hamiltonem v bariéře. Jezdec Red Bullu skončil v nemocnici, zatímco Brit oslavil své devětadevadesáté vítězství ve formuli 1.

Podcast: Kolize Verstappen & Hamilton – verdikt

„Z venku je to obtížné posoudit,” řekl Alonso. „Bylo to docela natěsno, Lewis měl po boku Maxe více než půl auta. Takže svým způsobem se Lewis nemohl jen tak vypařit z vnitřní stopy, není to tak, že byste mohli zmizet. Byl to nešťastný okamžik závodu, ale podle mého názoru nic úmyslného ani nic, co by kterýkoli z těchto dvou jezdců udělal špatně. Byl to nešťastný okamžik.”

Komisaři ale uznali Hamiltona vinného, dostal k času navíc penalizaci deseti vteřin, kterou si odbavil během zastávky v boxech.

Celkově druhý jezdec GP Velké Británie, Charles Leclerc, se shoduje s dvojnásobným šampionem formule 1.

„Je velmi obtížné to posoudit z auta, jsme velmi nízko, takže je těžké všechno vidět a také šlo to velmi rychle. Viděl jsem, že se přede mnou dost děje. Myslím, že je to závodní incident. Je docela obtížné obviňovat jednoho nebo druhého. Je zřejmé, že uvnitř byl prostor. Možná nebyl Lewis úplně na apexu, ale je také pravda, že Max byl docela agresivní. Takové věci se stávají, ale myslím si, že nejdůležitější je dnes to, že Max je nezraněný a je v pořádku,” říká jezdec Ferrari.

Volkswagen si dal cíl: Do roku 2050 být uhlíkově neutrální