Alonso: S jiným autem by si Hamilton nemohl dovolit takový životní styl

Fernando Alonso přišel po delší době s velmi zajímavým prohlášením. Tentokrát se do Španělova hledáčku dostal aktuální mistr světa Lewis Hamilton. Dále Alonso potvrdil, že nyní se soustředí na závod Indy 500, kde se pokusí získat trojkorunu (výhra v Monaku, Le Mans a Indy500), ale pro sezonu 2021 je pro návrat do F1 otevřený.

Štítky: Fernando Alonso Lewis Hamilton Michael Schumacher Zveřejněno 17. 01 2020 — Lukáš Podstata

Španěl byl deníkem La Gazzetta dello Sport dotázán, který z dvojice pilotů Michael Schumacher – Lewis Hamilton je podle něho lepší. „Každý z nich má svůj jedinečný charakter. Nemůžu si ale pomoci, ale oba dominovali především díky svým týmům.

Víte, Michael byl více disciplinovaný a daleko větší důraz kladl na přípravu. Dalším faktem je, že Michael se více zapojoval do dění v samotném Ferrari. Lewis je úplně odlišný a nemyslím si, že pokud by závodil v jiném týmu, že by jeho životní styl mohl být na stejné úrovni jako je teď,“ řekl dvojnásobný mistr světa formule 1 na adresu Brita, který je známý tím, že si například rád zajde na párty a mimo závodění má spoustu dalších zájmů.

Alonso také přiznal, že nebylo příliš daleko od návratu do formule 1 již během sezony 2020. „Nastaly dvě nebo tři situace, které vedly k určitým rozhovorů s nějakými týmy. Přiznávám, že jsme spolu mluvili, ale ještě nebyl ten správný čas.

Jak jsem již dříve řekl: Na formuli 1 mi chybí užší spolupráce s inženýry a více vyrovnané závody. Aktuálně se chci především soustředit na na Indy 500, ale pro rok 2021 jsem otevřený všem možnostem. Nemyslím si totiž, že bych byl příliš starý, abych se mohl vrátit zpět.“

Diskuse k článku

Napsat komentář