Trest 105 míst na startu

Také v sobotu dostali jezdci McLarenu nové motory. Celkový souhrn penalizací je 105 míst na startu.

Štítky: Fernando Alonso Jenson Button McLaren Zveřejněno 21. 08 2015 — Tomáš Richtr

Sportovní komisaři potvrdili, že Fernando Alonso a Jenson Button budou penalizováni za výměnu komponent pohonné jednotky.

Alonso má sedmý spalovací motor, sedmé turbo, sedmý hybridní motorgenerátor, šestý kinetický motorgenerátor a šestou kontrolní jednotku. To dohromady dělá pokles 30 míst na startu GP Belgie.

Jenson Button má osmé turbo, osmý hybridní motorgenerátor, sedmý spalovací motor a sedmý kinetický motorgenerátor. Je tak penalizován poklesem 25 míst na startu.

Díky novému pravidlu se ale nevyčerpané objemy penalizace už nebudou přenášet do závodu. Alonso s Buttonem tedy poklesnou nejhůře do poslední řady na startu.

Aktualizace: v sobotu Honda Alonsovi a Buttonovi nasadila nové pohonné jednotky. Tím se objem penalizací rozšířil na celkových 55 místo pro Alonsa a 50 místo pro Buttona. Na jejich startu z poslední řady to ale nic nezmění.

V dalších penalizacích byl pokutován Kimi Räikkönen za překročení maximální povolené rychlosti v boxech. Předvoláni před komisaře byli ještě Nico Hülkenberg, Daniil Kvjat a Romain Grosjean.

Sportovní komisaři navíc přistihli tři zástupce vedení Lotusu v garáži v noční době, kdy je to zakázané. Tým ale prokázal, že na autě nepracoval, a tak sportovní komisaři nebudou jejich přítomnost počítat jako noční práci na autě, což je striktně omezeno.

Diskuse k článku

Napsat komentář