Alonso rýpe do Mercedesu: Dělají, že jsou pomalí, ale nejsou

Fernando Alonso je přesvědčen, že Mercedes své problémy zveličuje a prohlášení, která jdou z týmu do éteru jsou především ‚PR kecy‘. Pilot Aston Martinu poukázal na tempo, kterým Mercedes disponoval v australské kvalifikaci.

Štítky: Carlos Sainz Fernando Alonso Mercedes Zveřejněno 1. 04 2023 — Vašek Štěpánek

George Russell a Lewis Hamilton se v Austrálii postarali o nejlepší kvalifikaci týmu v dosavadní sezoně, když obsadili druhou a třetí příčku. Zajímavé bylo také tempo, které černé šípy měly, neboť na vítězného Verstappena neztratily mnoho.

Lewis Hamilton byl v jeden moment dokonce na prozatímní pole position a ve svém druhém pokusu v závěru kvalifikace udělal pár chyb, které jej stály čas. Fernando Alonso, který skončil za Mercedesy, proto považuje veškerá prohlášení německého týmu za PR.

„Jsou [Mercedes] rychlí. Dobré tempo měli už v Saúdské Arábii a teď mají dobré tempo i tady v Austrálii. To ještě nezmiňuji závodní tempo, které mají lepší než to kvalifikační, takže kdoví, kde nakonec zítra skončí.

Dělají, že jsou pomalí, ale nejsou. Z jejich prohlášení máte pocit, že jejich auto vypadne už v první části kvalifikace a oni nakonec skončí druzí a třetí. Zveličují své problémy a obvykle se u nich jedná jen o PR kecy,“ zhodnotil Alonso rychlost Mercedesu.

Se svým krajanem souhlasí také Carlos Sainz. Pilot Ferrari obsadil v kvalifikaci páté místo za Alonsem a souhlasí, že Mercedes rozhodně není pomalým autem. „Jsou o hodně rychlejší, než si lidé myslí, jejich auto začíná fungovat.

Mají dobrou rychlost v závodech a když dají dohromady dobré kolo, jsou schopni být vysoko i v kvalifikacích. Tohle by nikdo s pomalým autem nezvládl. Jistě, nejsou tak rychlí jako Red Bull, ale to momentálně není nikdo,“ popsal Sainz.