Alonso: rok 2021 bude ideálním pro návrat

Fernando Alonso přiznal, že díky změně pravidel, která začnou platit od sezony 2021, nastane ideální čas na jeho eventuální návrat do královny motorsportu.

Štítky: Fernando Alonso Zveřejněno 7. 09 2019 — Lukáš Podstata

Dvojnásobný mistr světa odešel z formule 1 na konci sezony 2018. Hlavním důvodem, proč šampionát opustil, byl fakt, že je podle něj aktuální formule 1 hodně předvídatelná a možnost vyhrát mají prakticky jen tři týmy.

Od letošní sezony se Alonso zaměřil na zisk trojkoruny (výhra ve Velké ceně Monaka, 24h Le Mans a Indy 500 – pozn. red.), ke které mu chybí získat „pouze“ vítězství v Indy 500. Do ročníku 2019 se ale Alonso nedokázal kvalifikovat. Nyní se Španěl zaměřuje na novou výzvu, kterou je účast na legendární Rallye Dakar. Návrat do královny motorsportu proto příští sezonu vylučuje. „Ještě nemám hotové cíle, kterých chci mimo formuli 1 dosáhnout,“ říká Španěl.

S novými pravidly, která začnou ve formuli 1 platit od roku 2O21, ale Alonso návrat nevylučuje. Dokonce si myslí, že by to mohl být ten správný čas na návrat. „Myslím, že důvody, kvůli kterým jsem před rokem opustil tento seriál, stále přetrvávají, ale v roce 2021 mohou tyto problémy zmizet. Možná to bude dobrá příležitost se vrátit, nevím. Věřím ale, že nová pravidla nám přinesou více vyrovnané pole a hodně příležitostí k předjíždění,“ doufá Alonso.

Jediný negativní faktor je podle Alonso narůstající počet závodu v kalendáři formule 1, který bude od příští sezony čítat rekordních 22 závodů. „Opravdu jediný problém vidím v nárůstu počtů závodu v kalendáři. Bude to náročné a pracovat se bude prakticky non-stop. Pokud se vrátím, tak hodně zestárnu,“ říká s úsměvem Alonso.

Diskuse k článku

Napsat komentář