Alonso přiznal, že po Rosbergově odchodu mluvil s Mercedesem, přestup prý však odmítl

Fernando Alonso přiznal, že poté, co Nico Rosberg na konci minulého roku oznámil ukončení své závodní kariéry ve formuli 1, byl v kontaktu s týmem Mercedes, který musel řešit, kým Němce nahradí. Týmovým kolegou Lewise Hamiltona bude nakonec Valtteri Bottas. Fin však se stájí z Brackley podepsal pouze roční smlouvu, Mercedes chce totiž zvážit, zda…

Štítky: Fernando Alonso Mercedes Zveřejněno 25. 02 2017 — Pavel Fabry

Fernando Alonso přiznal, že poté, co Nico Rosberg na konci minulého roku oznámil ukončení své závodní kariéry ve formuli 1, byl v kontaktu s týmem Mercedes, který musel řešit, kým Němce nahradí.

Týmovým kolegou Lewise Hamiltona bude nakonec Valtteri Bottas. Fin však se stájí z Brackley podepsal pouze roční smlouvu, Mercedes chce totiž zvážit, zda bude adekvátní náhradou i v dlouhodobém horizontu. Zároveň si však nechává dveře otevřené pro možnost angažovat některé z velkých jmen, mezi která patří i Alonso.

„Když Rosberg ukončil kariéru, bylo pár dní, během kterých jsem vedl určité konverzace a telefonáty, ale nemělo smysl něco projednávat, protože já jsem u McLarenu spokojený,“ řekl Alonso při prezentaci nového MCL32.

„Řekněme, že Mercedes po překvapení s Rosbergem potřeboval zjistit, jak na tom kdo je, což je pochopitelné. Nebylo to nic nějak divného, ani jsme tu konverzace nerozváděli nějak hluboko či do nějakých možností, šlo zkrátka o to zjistit, jak na tom který jezdec je. U mě chtěli slyšet, v jaké jsem situaci. Moje situace byla jasná, tento rok jsem s McLarenem-Honda, jsem tady spokojený a nemělo smysl o nějaké možnosti dál hovořit.“

Alonso dodal, že respektuje Rosberga a jeho rozhodnutí kariéru ukončit, podotkl však, že pro něj osobně by bylo mnohem těžší rozhodnout se odejít.

„Každý má ve svém životě různé motivace, různé cíle a on bojoval opravdu hodně, aby mohl mít ten mistrovský titul v kapse,“ řekl Alonso o Rosbergovi. „Snažil se o to tolik let, v roce 2015 byl blízko a v roce 2016 tu příležitost našel. Když se v té pozici viděl, zhodnotil, že to (odchod) bylo nejlepším řešením. Já bych nedokázal přestat, je to jako droga.

Prokázal velkou odvahu, že odešel a teď si užívá jiný život. Přeji mu jen to nejlepší, já jsem jiný člověk. Já jsem závodník, až mi bude osmdesát, pořád budu sedět v motokáře, závodit, strkat do dětí před sebou.“

Čtěte dále: Honda chce do začátku sezony být na úrovni loňského Mercedesu. Zatím se jí to ale nedaří

Diskuse k článku

Napsat komentář