Udělovaly se tresty: Finální pořadí GP Miami

Fernando Alonso je jedním z několika jezdců, kteří byli penalizováni za incidenty během Grand Prix Miami, přičemž byly ovlivněny pozice na bodech.

Štítky: Fernando Alonso FIA Zveřejněno 9. 05 2022 — Jiří Košta

Hrstka jezdců byla potrestána penalizací po úvodní Grand Prix Miami, což změnilo celkovou klasifikaci závodu.

Fernando Alonso z Alpine je jedním z jezdců, kteří odjíždí bez bodů. Španěl dostal pětisekundovou penalizaci a trestný bod poté, co sportovní komisaři usoudili, že opustil trať ve 14. zatáčce a získal výhodu.

Alonso dokončil závod na deváté pozici po obdržení původní pětisekundové penalizace za střet s Pierrem Gaslym, který mu přidal dva body do licence.

Jeho penalizace ho srazila zpět na 11. místo, čímž se pilot Williamsu Alex Albon posunul na deváté místo a poslední bod získal Lance Stroll z Aston Martin.

Daniel Ricciardo měl těžit z Alonsova trestu, skončil 11., ale i on dostal pětisekundovou penalizaci a trestný bod.

Komisaři usoudili, že jezdec McLarenu se také provinil tím, že opustil trať a získal výhodu, tentokrát ve 12. zatáčce během bitvy s Kevinem Magnussenem z Haasu.

Magnussen sám dostal pětisekundovou penalizaci a dva trestné body za kolizi se Strollem v závěrečných fázích závodu, ačkoli jeho výsledek nebyl ovlivněn, protože odstoupil z řízení.

Mick Schumacher a Sebastian Vettel byli také předvoláni ke sportovním komisařům ke střetu v zatáčce 1 pozdě, ale poté, co sportovní komisaři usoudili, že „ani jeden nebyl zcela nebo převážně vinen“, nebyly uděleny žádné tresty.

Nissan postupně pracuje na autonomních technologiích