Alonso přestupuje do týmu Aston Martin

Fernando Alonso přestoupí do týmu Aston Martin, se kterým podepsal "několikaletou" smlouvu

Štítky: Aston Martin Fernando Alonso Zveřejněno 1. 08 2022 — GPF1.cz

Fernando Alonso ke svému rozhodnutí řekl:

„Tým Aston Martin jasně vynakládá energii a odhodlání vítězit, a proto je jedním z nejzajímavějších týmů současné formule 1. Lawrence a Lance znám již mnoho let a je zcela zřejmé, že mají ambice a vášeň uspět. Sledoval jsem, jak tým systematicky přitahuje skvělé lidi s vítězným rodokmenem, a všímám si obrovského úsilí investic do nové infrastruktury týmu na Silverstonu.

Nikdo v současné formuli 1 neprezentuje větší vizi a absolutní odhodlání vyhrávat, a proto je to pro mě opravdu vzrušující příležitost.

Stále mám chuť a ambice bojovat o přední příčky a chci být součástí organizace, která se chce učit, rozvíjet a uspět. Všichni si uvědomujeme, že k tomu, abychom se dostali dopředu, je třeba udělat ještě mnoho práce a že musíme vynaložit veškerou energii při společné práci na zlepšení výkonů. Vášeň a touha uspět, kterou vidím, mě přesvědčují, abych si zachoval radost a oddanost tomuto sportu. Mám v úmyslu v tomto sportu opět vítězit, a proto musím využít příležitostí, které mi připadají správné.“

Majitel týmu F1 a spolumajitel automobilky Aston Martin Lawrence Stroll řekl:

„Fernanda znám a obdivuji už mnoho let a vždy bylo jasné, že je stejně jako já odhodlaný vítězit. Dal jsem si za cíl dát dohromady ty nejlepší lidi a vytvořit správné zdroje a organizaci, abychom v tomto vysoce konkurenčním sportu uspěli, a tyto plány se nyní v Silverstonu naplňují.

Zdálo se proto přirozené přizvat Fernanda, aby se podílel na rozvoji vítězného týmu, a při našich nedávných rozhovorech jsme velmi rychle zjistili, že máme stejné ambice a hodnoty, a bylo logické a snadné potvrdit naši touhu spolupracovat.“