Alonso: Pravidla F1 platí pro každého jinak

Ještě jednou se vrátil Fernando Alonso ke svému manévru po startu Grand Prix Ruska, kde se udržel vpředu díky použití předepsané únikové zóny. Tím se vyhnul riziku kolize či ztráty pozice v úvodní šikaně.

Štítky: Fernando Alonso Zveřejněno 8. 10 2021 — Lukáš Štěrovský

Před Grand Prix Turecka Španěl přiznal, že tento manévr byl úmyslný. Chtěl dokázat, že komisaři neměří všem stejným metrem. „Potvrzuje to mnoho věcí. Jednak to, že pro různé lidi platí různá pravidla – nebo že se pravidla mění z týdne na týden.“

Alonso tak naráží například na nepotrestání Landa Norrise, který v závěru závodu při nájezdu do boxů přejel bílou čáru. „Uvidíme, kdo další překročí příště bílou čáru při vjezdu do boxů; uvidíme, jaké je národnosti a jaký trest dostane,“ krčí rameny.

Pilota Alpinu nejvíce štve, že většinu sezony se snažil jezdit poctivě, zatímco ostatní využívali šedé zóny v pravidlech a trestu unikli. „Po většinu roku jsem byl na trati za idiota. Třeba v Rakousku mě spousta lidí předjížděla po asfaltové únikové zóně a nic se nestalo.

Nikdo to neřešil. Teď po Soči se nějaký dotaz na můj manévr objevil, takže se dvojí metr potvrdil,“ dodal Alonso, který ale komisaři formálně vyšetřován nebyl.

Geniální nebo nesportovní? Alonso chytrým trikem získal pozice k dobru