Alonso potvrdil plán návratu v Malajsii
V oficiální tiskové zprávě McLarenu před GP víkendem Fernando Alonso ujistil, že se připravuje na návrat do kokpitu v druhém závodě sezóny.
V oficiální tiskové zprávě McLarenu před GP víkendem Fernando Alonso ujistil, že se připravuje na návrat do kokpitu v druhém závodě sezóny.
Po nehodě v druhých zimních testech doporučili lékaři Alonsovi, ať se tři týdny vyvaruje aktivit, při kterých by mohl utrpět další otřes mozku. A proto vynechal poslední testy a nebude ani v Austrálii.
„Samozřejmě jsem velmi zklamaný, že se v Melbourne nepřidám v garáži McLarenu k Jensonovi, ale chápu doporučení doktorů a už znovu trénuji a připravuji se na svůj první závod v MP4-30,“ uvedl. „Chtěl bych všem poděkovat za jejich přání a podporu, dám tomu vše, abych byl zpět v kokpitu v Malajsii. Přeji Kevinovi hodně štěstí pro tento víkend v Austrálii a vím, že auto bude v dobrých rukou.“
„I když jsme v testech čelili mnoha překážkám, jsem velmi povzbuzený pocity, které jsem měl ve voze, a těším se, až si s týmem projdu všechna data a budeme pokračovat ve vývoji a zlepšovat naši výkonnost.“
Magnussena, jenž Alonsa nahradí, čeká v Melbourne těžký úkol, protože ve voze strávil jen jeden den a většiny příprav se účastnil jen jako záložní jezdec.
„Samozřejmě se neočekává, že tu vyhrajeme, ale já se soustředím na nastavení vozu pro závodní podmínky a pokrok. Budu tvrdě pracovat se svými inženýry, abych jim poskytl co nejvíce cenných informací, aby mohli auto dál vyvíjet a zlepšovat naši výkonnost a spolehlivost.“







Diskuse k článku