Alonso označil nejvíce talentovaného pilota současnosti

V příštím roce se s Renaultem, respektive Alpinem, vrátí do šampionátu formule 1. Už teď se ale Fernando Alonso pomaluje zapojuje do dění v královně motorsportu, kde je jakožto dvojnásobný šampion vděčným cílem novinářů. Ti se ho zeptali, jaký z mladých talentů podle něj do budoucna uspěje.

Štítky: Fernando Alonso Zveřejněno 7. 11 2020 — Lukáš Štěrovský

„Myslím, že ve formuli 1 je teď mnoho talentovaných jezdců. Přicházejí velmi dobře připraveni díky jezdeckým akademiím, které rozvíjí jejich výkonnost a talent, aby jim pomohly už od útlých let. A ti jezdci teď odvádí svoji práci,“ začal Alonso.

„Ze všech je to George Russell, který mě překvapuje každý víkend. Jak řídí Williams a nedělá chyby, jeho přirozená rychlost, z toho jsem skutečně překvapený. Takže kdybych měl říci jedno jméno, na které bych si do budoucna vsadil, bude to Russell.“

Rozhovor se Španělem vznikl ještě před závodem Imole, ze kterého dvaadvacetiletý Russell nešťastně odstoupil po vlastní chybě během fáze safety caru. I tak ale nelze jeho kvality popřít: například během dvou (necelých) sezon u Williamsu nikdy nebyl v kvalifikaci poražen týmovým kolegou, ať už to byl Robert Kubica není nyní Nicholas Latifi.

GM a Honda se zapojuje do projektu, který chce skladovat přebytečnou elektrickou energii

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Fernando Alonso zajel v Bahrajnu 93 kol v rámci testování pro Renault/Alpine F1 team. . #fernandoalonso #alonso

Příspěvek sdílený GPF1 (@gpf1cz), Lis 5, 2020 v 2:29 PST