Alonso oceňuje Verstappenův talent, který se nedá naučit

Max Verstappen se v Japonsku může stát dvojnásobným mistrem světa. Nizozemec tak má příležitost v počtu titulů dorovnat Fernanda Alonsa, který si F1 podmanil v letech 2005 a 2006. Pilot Alpinu proto oceňuje Verstappena za jeho letošní výkony a bezchybnou sezonu, ve které zničil Ferrari.

Štítky: Fernando Alonso Max Verstappen Zveřejněno 6. 10 2022 — Vašek Štěpánek

Na začátku sezony to ale vypadalo jinak – Red Bull měl technické problémy a přišel o hodně bodů. Od závodu na italské Imole [čtvrtý závod sezony] se ale karta obrátila a začal dominovat tým z Milton Keynes. Ferrari se od té doby zmohlo jen na dvě vítězství.

Před víkendem na Japonské Suzuce se k průběhu letošní sezony vyjádřil Fernando Alonso. Ten výkon svého nizozemského soupeře vyzdvihl a podle Španěla byla letos kombinace Red Bullu a Verstappena téměř dokonalá.

„Letos nebyl o titul skoro žádný souboj. Lidé si to možná tak vyložili, protože na začátku roku Red Bull a Max [Verstappen] ztrácel. Myslím, že asi od čtvrtého nebo pátého závodu ale bylo už realisticky jasné, že to letos kdoví jak velký boj nebude.

Kombinace Red Bull – Max byla letos výjimečná, skoro bych si troufnul říct dokonalá. Dokázali porazit tým, který byl na začátku roku mnohem rychlejší, a i teď jim pořád stíhá. Kdyby měl Red Bull takové tempo v Bahrajnu, Max by byl šampionem už dávno,“ zamýšlí se Alonso.

Nejzkušenější pilot historie formule 1, který má na svém kontě rekordních 350 závodů, dále vychválil samotného Verstappena. Pilot Red Bullu podle Alonsa disponuje talentem, který má jen málo jezdců a nedá se naučit.

„Něco takového jako závodní cit se nedá naučit, to už musíte mít v sobě a Max [Verstappen] to má. V F1 jsou jezdci, kteří potřebují trochu více času, celý pátek sbírají data a následně je porovnávají s týmovým kolegou a po malých krůčcích se zlepšují.

Potom je tady ale i pár kluků, kteří přijdou a hned v prvním tréninku ví vše. Zbylé dva tréninky využívají jen jakousi rozcvičku na kvalifikaci a on [Verstappen] je mezi nimi. Jak už jsem řekl, má talent, který se nedá naučit,“ zakončil dvojnásobný šampion.