Alonso: Někdo tu nedělá svoji práci

Fernando Alonso veřejně zkritizoval Hondu za stále trvající potíže s pohonnou jednotkou. Španěl se rovněž vyjádřil i ke svojí budoucnosti. V F1 by chtěl zůstat, jestli to ale bude s týmem McLaren, to v tuto chvíli není jisté.

1 Štítky: Fernando Alonso Honda McLaren Zveřejněno 2. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Velká cena Ruska pro Alonsa vlastně ani pořádně nezačala. Jeho vůz totiž selhal už v zaváděcím kole. „To se prostě ve sportu stává,“ snažil se zůstat Španěl korektní. „Celý víkend jsem zkusil jezdit tak rychle, jak to jen šlo, pomoci tím týmu. A nakonec jsem mohl tak akorát jít domů. Co asi tak budu dělat, když se v Barceloně stane to samé?“ tázal se Alonso.

„Dělám svoji práci, ale o někom dalším se to říci nedá,“ narážel pilot McLarenu na tým Hondy, jejíž pohonná jednotka disponuje problémy všeho druhu.

Alonso rovněž přiznal, že se s ohledem na blížící se test vozu IndyCar se snažil opustit Soči, co nejdříve to bylo možné. „Zkusil jsem to, ale neletělo žádné letadlo. Tak jsem si dal zmrzku a koukl se na zbytek závodu.“

Dvojnásobného šampiona nyní čeká domácí Grand Prix Španělska, pak si odskočí do legendární pětistovky Indianapolis a od formule 1 si odpočine. Podle Alonsa ale neexistuje možnost, že by se jednalo o první impuls k permanentnímu odchodu z královny motorsportu.

„F1 je můj život. Doufám, že brzy dokážeme zlepšit naši situaci.“ Otázkou je, zdali Španěl setrvá v týmu McLaren-Honda i další sezonu. Na konci té letošní mu totiž končí smlouva. „Uvidíme, co se stane jak se mnou, tak s týmem,“ komentoval Fernando Alonso.

Paradoxní je i to, že Španěl během závodního víkendu prohlásil, že od přestupu z Ferrari se naučil mnohé nové věci a žije se mu prý podstatně lépe.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Alonso: Někdo tu nedělá svoji práci”

  1. Jakub McL napsal:

    Alonso, mistr světa v sebezapírání a sebeovládání!!!

Napsat komentář