Alonso, ne Hamilton, má “něco extra”

Pilot Red Bullu Max Verstappen se rozpovídal o dalších mistrech světa na startovním roštu. Dvojnásobný šampion je toho názoru, že spolu s ním má Alonso schopnost plné koncentrace na jízdu a zároveň si všímat dalších vjemů. Hamilton ale do této skupiny nepatří.

Štítky: Fernando Alonso Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 9. 06 2023 — Vašek Štěpánek

Max Verstappen ve Španělsku předvedl další silný výkon a dojel si pro další vítězství, letos už pro páté. Pilot Red Bullu se pomalu přibližuje třetímu titulu. Verstappen na sebe ale upozornil i jiným způsobem než jen oslnivě silnou formou.

Během rádiové komunikace se svým inženýrem v jednom z tréninků zaslechl pilot Red Bullu vyzvánění mobilu. Verstappen se jen zeptal: „Někomu zvoní mobil, není Helmuta?“ Na což se mu od inženýra dostalo odpovědi: „Ehm… jo!“

Pilot Red Bullu byl po víkendu ve Španělsku dotázán, o jakou schopnost se jedná. „Upřímně nevím, jak to vysvětlit. Tohle už prostě máte a nedá se to natrénovat. Je to fajn, mohu se plně soustředit na jízdu, ale zároveň si všímám věcí okolo.

Jednou jsem během komunikace s inženýrem slyšel i pit-stop Ferrari. Není to ale něco, na čem bych usilovně pracoval. Prostě mám ‚něco navíc‘,“ svěřil se Verstappen. Dvojnásobný mistr světa si myslí, že v poli není sám.

„Pár pilotů v poli to má také. Hned mě napadá Fernando, ten se také může plně soustředit na závodění, ale dokáže vnímat i věci kolem,“ dodal Nizozemec. Alonso například viděl, jak Lance Stroll předjel jednoho ze soupeřů v Miami. Španěl se stihl podívat na televizi u trati.

Verstappen se také vyjádřil k Hamiltonovi. „Ne, nemyslím si, že Hamilton má to, co mám já a Alonso. Neříkám, že je to špatně, jen si zkrátka myslím, že není tím, který stíhá najednou více věcí. Lidé mě za to teď možná budou nenávidět, ale takhle to já vidím,“ zakončil Verstappen.