Alonso navštíví McLaren v Monze. Vrátí se do kokpitu?

Dvojnásobný mistr světa zavítá na následující velkou cenu v roli hosta týmu McLaren. Tým z Wokingu nevyloučil možnost návratu Fernanda Alonsa, pokud se jeden z jeho pilotů dlouhodobě zraní.

Štítky: Fernando Alonso McLaren Zveřejněno 4. 09 2019 — Lukáš Podstata

Zak Brown, výkonný ředitel společnosti McLaren Racing, potvrdil, že Fernando Alonso bude v Itálii s týmem přítomen. „Přijede, aby nás jako ambasador týmu navštívil,“ řekl Brown.

Před Velkou cenou Belgie se s menším zraněním potýkal Lando Norris. Dokonce byla ve hře alternativa, že tým nasadí náhradního jezdce Sergeje Sirotkina. Některé média ale spekulovala, že mladého Brita mohl nahradit právě Fernando Alonso. Výkonný ředitel McLarenu Andreas Seidl v rozhovoru tyto spekulace vyvrátil. Zároveň ale dodává, že pokud by došlo k dlouhodobému zranění některého z aktuálních pilotů, Alonso by se mohl do závodní sedačky McLarenu vrátit.

„Lando se cítil dobře, takže bylo jasné, že ve Spa pojede. Zálohou byl Sergej Sirotkin,“ vysvětluje Seidl. „Samozřejmě pokud by nastala jiná situace a my ji věděli dopředu, zvažovali bychom různé alternativy. Nad takovou věcí ale budeme přemýšlet, až to bude nutné. Sergej je aktuálně náš rezervní jezdec a my s ním také nadále počítáme,“ hodnotí aktuální situaci Seidl.

Diskuse k článku

Napsat komentář