Alonso: McLaren je teď jiný, otevřenější

Fernando Alonso srovnal, jaký se mu zdá McLaren teď a jaký byl před lety, když pro něj závodil poprvé.

Štítky: Fernando Alonso Honda McLaren Zveřejněno 3. 02 2015 — Jan Pastorek

Fernando Alonso srovnal, jaký se mu zdá McLaren teď a jaký byl před lety, když pro něj závodil poprvé.

V rámci prvního angažmá strávil Alonso ve Wokingu jen sezónu 2007. Teď je zpět.

„Myslím, že je to jiné, otevřenější,“ srovnával. „Já jsem také jiný, bylo mi 25 let, když jsem k McLarenu přišel poprvé, takže jsem určitě jiný. Teď nastal pravý čas, abychom se dali znovu dohromady, protože sdílíme stejné cíle, a tým je teď podle mě s příchodem Erica mnohem otevřenější, řekněme mezinárodnější.“

„K McLarenu letos přišlo mnoho lidí z různých týmů, takže mentalita je velmi otevřená. Design auta je jiný ve srovnání s posledními lety, také díky příchodu Petera (Prodromoua). Po 22 letech se vrátila Honda, takže celý tým tomuto projektu věří a chce být úspěšný. Nasazení všech je maximální, to je fantastické.“

Alonso, který se rád inspiruje starou samurajskou kulturou, zvlášť oceňuje přístup Hondy.

„Nejde jen o projekt F1, je to o tom, jak žijí, jak uvažují. Jde o kulturu. Já jsem velký fanoušek japonské kultury, oni své zkušenosti přenášejí do života i práce. Mají vášeň pro motorsport. Vím, že dříve nebo později dokážeme to, co chtějí. U Hondy mám opravdu pocit, že když něco chtějí, tak to dokážou.“

Diskuse k článku

Napsat komentář