Alonso je u vytržení ze smůly, která jej potkává

Fernando Alonso kvůli průběhu Velké ceny Austrálie nemůže najít slova. Španěla během závodu potkala snad ještě větší smůla než v kvalifikaci. Pilot Alpinu tak opět opouští dějiště Grand Prix, aniž by získal body.

Štítky: Alpine Fernando Alonso GP Austrálie Zveřejněno 10. 04 2022 — Vašek Štěpánek

Alonso už v kvalifikaci dost možná přišel o první řadu, když měl rozjeté nejrychlejší kolo v Q3 a náhle se mu vypnul monopost A522. Do závodu tak nakonec pilot Alpinu startoval z desátého místa, očekával se ale posun vzhůru, neboť Alonsova rychlost byla velmi slušná.

Opak byl ale pravdou, dvojnásobnému šampionovi nevyšla alternativní strategie. Pro start se Alonso totiž rozhodl nasadit tvrdou bílou sadu. Naděje na slušný výsledek se ale rozplynuly, když se Sebastian Vettel postaral o druhý výjezd Safety caru v 19. kole.

Pro Alonsa by ale šlo o brzkou zastávku, a tak na trati zůstal. Španěl měl smůlu, poté už na trať žádný Safety car nevyjel a pozdější zastávkou v boxech se Alonso propadl do hloubi pole, kde také zůstal. Pilot Alpinu cílem projel na posledním sedmnáctém místě.

„Abych byl upřímný, nemám slov. Je těžké se smířit s tím, jakým směrem se naše sezona vyvíjí. Pořád to jsou ale první tři závody a snad ve zbývajících dvaceti budeme mít více štěstí, musíme, upřímně v to doufám a věřím tomu.

V Saúdské Arábii jsme určitě přišli o šesté místo a dobré body. Dneska jsme před Safety carem mysleli na šesté nebo sedmé místo, měli jsme na to. Vůbec se nechci vyjadřovat ke včerejšku, kde jsme dost možná ztratili úplně vše.

Mohli jsme startovat vpředu a měli jsme tady dobrou rychlost. Podium by bylo dnes opravdu velmi blízko, když Verstappen odstoupil. V Austrálii jsme měli lepší auto než Mercedes, a nakonec byli na podium, je to bolestivé,“ uvedl zklamaný Alonso.

Alonso měl šanci na body také po svém pozdějším pit-stopu, bohužel se ocitl ve velkém vláčku, který vedl pomalý Aston Martin Lance Strolla. Jelikož se v Austrálii nepředjíždí zrovna lehko, šlo už o úplné pohřbení veškerých nadějí na Alonsův dobrý výsledek.