Alonso je pro Alpine „Kmotrem“. Má mu pomoci s návratem na čelo

Nenechte se zmást, Fernando Alonso nezměnil povolání. To jen generální ředitel Renaultu Luca de Meo přirovnal španělského závodníka k všemocnému knižnímu a filmovému mafiánovi Vitu Corleonovi alias Kmotrovi, kterého bravurním způsobem ve snímku z roku 1972 ztvárnil oscarový Marlon Brando.

Štítky: Alpine Fernando Alonso Zveřejněno 13. 04 2021 — Lukáš Štěrovský

Přirovnání k tomuto vládci podsvětí použil de Meo při popisu současné pozice Alonsa v týmu, která se liší od začátku milénia, kdy byl ve stáji novicem. „Renault (pod který Alpine spadá, pozn. red.) je Fernandův domov, ale chci, aby jeho zkušenosti pomohly nám všem. Má odlišnou roli než před 15 roky. Teď je pro všechny Kmotrem,“ naráží na slavného fiktivního bosse, kterým lidem uměl splnit i nemožné.

„Jediná laskavost, o kterou ho žádám, je, aby nám pomohl stát se zase předním týmem, protože je to hlavně o nastavení v hlavě a správném přístupu. A ten on má,“ tvrdí de Meo pro magazín Top Gear.

Rosberg: Extreme E nás všechny překvapila

„Soustředíme se na to, abychom mu dali auto, ve kterém se bude bavit. Navíc nikdy nevíte, co se v závodě stane. Možná budeme potřebovat trochu štěstí, ale pro Fernanda i Estebana uděláme vše,“ dodává s tím, že letos ještě Alpine bojovat o vítězství nebude. Příští rok by však mohl být díky změnám v pravidlech jinou písničkou.

„Rozpočtový strop může pomoci. Přední týmy utrácely dvojnásobek nebo trojnásobek toho, co jsme mohli my. Pomůže to silnější soutěži, a to je dobré pro sport. Samozřejmě nechceme prohrávat, ale pokud se F1 stane vyrovnanější, bude to dobré, bude se bojovat napříč celým polem. Tak by to mělo být,“ má jasno Luca de Meo.

Alpine už teď varuje: v roce 2022 chceme mít nejlepší vůz