Alonso je po prvním testu „na 100 procent“ spokojený s přesunem do Astonu Martin

Fernando Alonso uvrhl bombu na trh s jezdci F1, když v červenci podepsal smlouvu s Astonem Martin na příští rok a po dvou letech opustil Alpine.

Štítky: Aston Martin Fernando Alonso Zveřejněno 23. 11 2022 — Jiří Košta

Přestože Alonso oficiálně startuje s Astonem Martin až v novém roce, dvojnásobný mistr světa se mohl zúčastnit úterního posezonního testu v Abú Dhabí s britským týmem.

Alonso dokončil 97 kol ve voze AMR22 a zajel třetí nejrychlejší čas 1m26,312s, než předal vůz Lancovi Strollovi pro zbytek dne na okruhu Yas Marina Circuit.

Alonso shrnul svůj den a řekl, že byl šťastně překvapený vším během jízdy, která byla z velké části zaměřena na to, aby mu pomohla přizpůsobit se odlišnému pocitu z vozu Aston Martin.

„Letošní vůz se ani zdaleka neblíží tomu, co pojedeme příští rok. Nebylo to opravdu nic, co by se dalo získat na sebevědomí nebo něco takového, nejde o to, že to bude pokračování tohoto vozu nebo něco podobného.

Určitě tady měli velmi silný víkend. Sebastian [Vettel] se přede mnou kvalifikoval, takže si nemyslím, že byl o víkendu velký rozdíl mezi Astonem Martin a Alpinem.

Cítil jsem se v podstatě stejně, cítil jsem velmi konkurenceschopné auto. Oba Astony skončily na bodech, takže to každopádně bylo dobré auto.“

Na otázku, zda se po testu cítil stejně optimisticky jako před nástupem do vozu v úterý ráno, Alonso odpověděl: „Ne, teď jsem mnohem optimističtější.

Když jsem podepsal smlouvu s Astonem Martin, byl jsem z 90 % šťastný. Když se začali zlepšovat a dokončili sezonu na vysoké úrovni, byl jsem stoprocentní. Dnes ráno to bylo 100 a teď mám 100 a více.”

Alonso prožil frustrující rok s Alpine v roce 2022, protože opakující se problémy se spolehlivostí vyústily v šest nedokončených závodů, takže v konečném pořadí zaostával za týmovým kolegou Estebanem Oconem. Řekl, že jeho odstoupení z posledního závodu roku v Abú Dhabí bylo „shrnutím sezóny“ poté, co se na jeho pohonné jednotce objevil únik vody.

Alonso byl ale spokojený se spolehlivostí, kterou prokázala pohonná jednotka Mercedesu, kterou v testu použil Aston Martin.

„Když mi včera večer řekli počet najetých kilometrů motoru, byl jsem znepokojený, protože jsem řekl, že to číslo je trochu vysoké na mé standardy. Ale odjeli jsme 97 kol bez problémů, takže je to určitě vynikající.”

Hybridní Mitsubishi ASX přichází na trh, kompletně kopíruje Renault