Alonso hodnotí premiéru v Daytoně: Selhání brzd mě vystrašilo!

Fernando Alonso má za sebou premiérovou účast v závodě na 24 hodin v Daytoně, který měl posloužit jako příprava pro Le Mans. A Španěl se osvědčil, přestože posádku jeho vozu nakonec postihly technické problémy, kvůli kterým obsadila až celkové 38. místo z celkových 50.

Štítky: 24 hodin Daytona Fernando Alonso Zveřejněno 29. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Dvojnásobný šampion F1 totiž zaznamenal potíže s brzdami během noční fáze závodu. „Jste trochu vystrašení, to je bez debat. Přijedete do první zatáčky – stalo se to hned dvakrát – v rychlosti kolem tří set kilometrů v hodině, šlápnete na brzdy, a nic. Naštěstí má tahle trať zkratku. V noci nevidíte úplně jasně bariéru z pneumatik a kde je úniková cesta. Takže o to děsivější to bylo!“ líčil novinářům Alonso.

„Až do noci jsme zažili velmi dobrou část závodu, auto se zdálo rychlé. Bohužel jsme měli až moc problémů, které byly mimo naši kontrolu, některé nešťastné situace – nejvíce defekty ve třetím a čtvrtím stintu. Ve stejném kole s vedoucím vozem tehdy bylo pět aut, my byli páté z nich. Defektem jsme ztratili čtyři okruhy a hodně nám to poškodilo auto. Dokázali jsme stáhnout dvě kola – také díky safety caru –, a pak přišly potíže s brzdami. To nás stálo čtyřicet minut a tam zřejmě skončil nás závod. Pak jsme měli problémy s plynem a znovu s brzdami,“ objasnil Španěl.

Ten se, přestože celou akci hodnotí pozitivně, technickým problémům trochu divil. „Byla to hezká zkušenost, celá ta akce – testy, kvalifikace, restarty, stinty, vyčerpání v noci, stmívání. Bylo pěkné být na trati v tento čas. Užil jsem si i hlídání provozu, auto jako takové. Nejhezčí na tom všem možná bylo, jak konkurenceschopní jsme se cítili. Protože do závodu jsme šli bez očekávání, do té doby jsme nebyli konkurenceschopní. A najednou jsme zrychlovali a všichni v garáži se usmívali.

Bohužel pro tým United Autosports, druhé auto, které jelo v nejlepší trojce, postihly potíže se spojkou, takže jsme přišli o stupně vítězů. Ale tak to v závodění chodí. Závodili s tím vozem celý loňský rok, jeli i 24 hodin Le Mans, kde skončili čtvrtí. To je důkaz, jak je vůz dobrý, ne? Není to nové auto. Takže přijet sem a mít takové problémy, to bylo trochu překvapení, trochu smůla – hlavně když druhé auto jelo na pódium. Mohli jsme tam být také. V momentě, kdy začaly naše potíže, jsme na druhé auto měli náskok celého okruhu, takže je to ztracená příležitost.

Ale i přes všechny potíže to beru pozitivně, užil jsem si to moc. Miluju jezdění, a když jedete osm nebo devět hodin v jednom závodě, je to lepší než odjet jen hodinu,“ neskrýval svoje potěšení Fernando Alonso.

Diskuse k článku

Napsat komentář