Alonso: Hamilton má slabiny, které nikdo nedokázal zužitkovat

Bývalý pilot F1 Fernando Alonso, který přemýšlí o návratu pro rok 2021, by rád absolvoval souboj s Lewisem Hamiltonem. O něm tvrdí, že ho ostatní jezdci ještě nedostali pod regulérní tlak a naplno se tak neukázaly slabiny, jež podle něj Brit má.

3 Štítky: Fernando Alonso Lewis Hamilton Zveřejněno 28. 01 2020 — Lukáš Štěrovský

„Během posledních let se Lewis zlepšil, zejména v roce 2019, kdy neměl tak dominantní auto jako jiné roky. Když nedokáže vyhrát, dojede těsně druhý – ne se ztrátou dvaceti sekund, jako se to občas děje Valtterimu,“ tvrdí Fernando Alonso.

„Víkendy, kdy auto není konkurenceschopné, dojede Bottas pátý nebo šestý za vítězem – ale u Lewise to tak není. Pokud se podíváte na jeho sezonu podrobně, vždycky se vyvíjí podobně. Začne pomaleji, ale nikdo z toho netěží. Vloni byli všichni nadšení, že to bude Bottasův rok, ale nebyl.“

Přesto se Španěl domnívá, že Hamilton může být poražen jiným jezdcem, ten ho ale musí dokázat dostat pod tlak. „Pořád má nějaké slabiny, které ale ještě nebyly zdůrazněny, nikdo je nevyužil. Bylo by hezké proti němu soupeřit v opravdovém boji.

Možná jeho slabiny nejsou skutečné a všechno má vypočítané. Bylo by ale hezké to zjistit. Když máte dobré auto, druhý jezdec havaruje a vy navýšíte vedení v šampionátu, vše se zdá v klidu. Jakmile jste ale deset bodů pozadu, jsou to nervy. Děláte jiné chyby, rádiová komunikace se liší… právě pod takovým tlakem potřebujeme Lewise vidět.“

Diskuse k článku

3 komentáře: “Alonso: Hamilton má slabiny, které nikdo nedokázal zužitkovat”

 1. rerji napsal:

  krakra napsal:
  28.1.2020 (21:02)

  To samé u Schumachera, když ho dostal někdo pod tlak, byl Schumacher poloviční.

  A on někdo někdy dostal Schumachera pod tlak? Já o tom pochybuji.

 2. krakra napsal:

  To samé u Schumachera, když ho dostal někdo pod tlak, byl Schumacher poloviční.

 3. krakra napsal:

  No to je pravda, jenomže by to chtělo, kdy by ho pod ten tlak dostal….

Napsat komentář