Alonso dostane vylepšený mclaren a pátý motor s penalizací

McLaren stihl do Rakouska připravit jen jeden vylepšený monopost, dostane ho Alonso, který rovněž nasadí pátý motor.

Štítky: Fernando Alonso McLaren Zveřejněno 18. 06 2015 — Jan Pastorek

McLaren stihl do Rakouska připravit jen jeden vylepšený monopost, dostane ho Alonso, který rovněž nasadí pátý motor.

V Rakousku se chystají všechny velké týmy nasadit vylepšené vozy, McLaren mezi ně patří také. Do balíku úprav patří kratší nos, upravené přední a zadní křídlo, nová podlaha a několik dalších drobností na karoserii.

Wokingská stáj ale nevyrobila dost dílů, nový bude jen jeden monopost. Volba padla na Alonsa, protože ten bude v Rakousku také testovat příští týden, takže bude moct pokračovat ve vývojové práci.

McLaren rovněž rozhodl, že Alonsovi nasadí pátý motor, čímž ho odsoudil k penalizaci a startu z konce roštu. Mělo by se jednat o vylepšenou pohonnou jednotku, zřejmě bez využití žetonů. Kolik komponent Honda vymění, zatím neupřesnila, zřejmě dvě až tři, což by znamenalo ztrátu 15 až 20 míst na startovním roštu.

„Bude to další těžký víkend a výsledky asi nebudou vypadat dobře,“ komentoval španělský pilot. „Asi dostaneme penalizace, takže to pro nás bude testovací víkend, ale bude důležitý, protože na autě budou úpravy. Snad tento víkend dostaneme nějaké odpovědi. Příští týden je také test, takže před sebou máme důležité dny.“

Naposledy dostal přednost s novými díly a testováním Button, takže se situace vyrovnává. Tomu možná tým vymění motor také, ale o tom rozhodne později, asi až po pátečních trénincích.

Diskuse k článku

Napsat komentář