Alonso: Do první zatáčky maximální útok, pak držet pozice!

Fernando Alonso hodlá nasadit režim "maximálního útoku" po startu a v prvních zatáčkách závodu po povedené kvalifikaci týmu McLaren-Honda. Dostat oba vozy týmu do závěrečné části kvalifikace byla první částí velkého cíle. To druhou je dojet s oběma auty na bodech.

Štítky: Fernando Alonso GP Singapuru Stoffel Vandoorne Zveřejněno 16. 09 2017 — Tomáš Richtr

„Věděli jsme, že co do výkonu nám bude tento okruh sedět,“ řekl Fernando Alonso. „Cílem je dostat obě naše auta na bodované pozice v cíli. Abychom na to měli, museli jsme obě formule dostat do závěrečné kvalifikace. Takže první část úkolu je splněna. Zítra to musíme dotáhnout, ale zatím je to dobré.

Start závodu a první kolo více méně rozhodne o tom, jak závod dopadne. Takže maximální útok po startu do první zatáčky a pak jen držet pozice!“

Nespolehlivý a méně výkonný motor Hondy znemožňuje přímá srovnání šasi McLarenu se soupeři.

„To se těžko hodnotí. Je těžké srovnání s kýmkoli,“ řekl Alonso. „Poslední tři roky jsme jediní, kdo má motory Honda. Na některých okruzích máme pocit, že z pohledu šasi jsme na úrovni top týmů. Na jiných trochu ztrácíme. Ale příští rok čeká McLaren dobrý test. Stejné motory jako Red Bull – hodina pravdy o tom, zda je šasi dobré, nebo ne. Inženýři na tom pracují, simulují data, věříme, že máme dobré auto.“

Týmový kolega Stoffel Vandoorne startuje devátý, jen těsně za Alonsem. Vandoorne řekl, že výkon McLarenu byl v Q1 a Q2 silný, ale v Q3 podle něj „přece jen trochu něco chybělo“.

„Ale naše závodní rychlost vypadá hodně dobře. Bude tu obtížné předjíždět, tak doufáme v dobrý start. Třeba se to před námi také trochu popere,“ řekl Stoffel Vandoorne.

Diskuse k článku

Napsat komentář