Mercedes by Alonsa bral. Ale…

Fernando Alonso je poslední dobou hodně propíranou osobou v padoku formule 1. Ať už jde o jeho účast v Indy 500, nebo spekulace ohledně závodní sedačky pro příští rok. O Španělovy služby nyní projevil zájem šéf Mercedesu Toto Wolff.

1 Štítky: Fernando Alonso Mercedes Zveřejněno 17. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Wolff přitom už dříve prohlásil, že Alonso po boku Hamiltona by sice byla divácky zajímavá volba, ovšem až příliš riskantní pro tým. Teď však šéf Mercedesu své tvrzení pozměnil. „Nemůžete říct ‚ne‘ předem – to by bylo hloupé. Co můžete říct, je to, že pokud není Fernando vůbec nejlepší jezdec, je jedním z nejlepších.

Pořád má energii a motivaci. Je v závěrečné fázi svojí kariéry, to ale neznamená, že by nemohl vyhrávat závody nebo tituly v následujících dvou třech letech,“ tvrdí Toto Wolff. Jak se ale staví k vyostřenému vztahu Alonsa a Hamiltona, který nastal u McLarenu v sezoně 2007?

„Pokud byste si mohli vybrat, vzali byste Fernanda jako člověka, kterým je dnes. Bylo by to mnohem snazší, než si ho vybrat se všemi historickými souvislostmi. Lewis v tom hraje klíčovou roli. Myslím, že závodník vždy přijme výzvu, a tou by Fernando byl.

Jde ale o mnohem víc než o to, jestli by se Lewis cítil dobře, kdybychom vybrali Fernanda. Důležitá je dynamika celého týmu. Všechno do sebe musí zapadat. Ale Fernando je teď už někdo jiný, než byl v minulosti.“

Wolff současně nezapomněl zdůraznit, že je se současným jezdeckým složením Mercedesu spokojený. „Skutečná situace, se vším respektem k Alonsovi, je taková, že jiní dva jezdci jsou naší prioritou – Valtteri a Lewis. Také jsme nadšení našimi mladými jezdci a dalšími. Fernando byl součástí této skupiny, ale už to neplatí. Plně věřím Valtterimu, i když pro rok 2018 je toho možného spousta.

Velká šance na změnu bude také v roce 2019, kdy všem skvělým jezdcům skončí kontrakty a budou tak volní,“ popisuje Toto Wolff.

A jak svoji budoucnost vidí sám Valtteri Bottas? „Je moc brzy na to řešit prodloužení kontraktu. Jsme plně zaměření na letošní šampionát. Na každém okruhu bojujeme s Ferrari. Samozřejmě, že v nějakém bodě budou muset začít jednání o budoucnosti, ale tento čas ještě nenastal,“ tvrdí Fin.

Alonsovy šance pro sezonu 2018 a dále

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Mercedes by Alonsa bral. Ale…”

  1. Jakub McL napsal:

    Proč ALO do Mercedesu??? Vždyť mají luxusní složení… Mistra světa (a to bude i letos, Ferrari dojde dech) a pak relativně mladého, perspektivního závodníka, který ten titul udělá taky… Otázkou je kdy… Třeba za pár let u McL???…

Napsat komentář