Alonso cílí na sedačku Mercedesu nebo Ferrari

Dojde po sezóně na odchod Fernanda Alonsa z McLarenu? Flavio Briatore tvrdí, že musí a ke všemu by mohl zamířit do jednoho z top týmu.

6 Štítky: Fernando Alonso Flavio Briatore Zveřejněno 4. 07 2017 — Josef Nekvinda

Slavný španělský pilot se podle Flavia Briatoreho, svého bývalého šéfa, pod kterým získal své dva tituly mistra světa, údajně chystá po sezóně opustit McLaren-Honda. Navíc se prý poohlíží po sedačce jednoho z top týmu, kterým v současnosti je Mercedes nebo Ferrari. Dříve se taktéž spekulovalo o možném znovu spojení s Renaultem, avšak ten má zatím dlouhou cestu k vysněnému Španělově vrcholu.

„Fernando musí jít do Mercedesu nebo Ferrari. Renault má stále hodně daleko k tomu, aby byl špičkový tým,“ sdělil v rozhovoru Briatore, který zároveň situaci na trhu s jezdci popisuje jako velmi složitou pro takzvané top piloty. Ke srovnání použil Lionela Messiho. „V Evropě je deset atraktivních klubů. Messi by měl daleko širší možnosti. Ve formuli 1 můžete vyhrát jen se třemi týmy.“

Pro Alonsa však bude hodně obtížné se dostat do Mercedesu nebo vrátit se zpět do Ferrari. Už proto, že jej stíhá špatná pověst a mnohde bývá označován jako rozvraceč dobrých vztahů uvnitř týmů. Podle Briatoreho na tom má vinu Ron Dennis, jež prý v roce 2007 celý tento problém začal.

„Pro každého fanouška nebo i experta je kruté vidět pilota, jako je Fernando Alonso, bojovat s tupými zbraněmi. Na druhou stranu za sebou Alonso nechal hodně spálené půdy v Mercedesu a Ferrari, proto pokud to nevyjde, musí to přijmout se vztyčenou hlavou,“ myslí si naopak Gerhard Berger.

Diskuse k článku

6 komentářů: “Alonso cílí na sedačku Mercedesu nebo Ferrari”

 1. Mansell napsal:

  Alonso a Hamilton by asi nedopadlo dobře, to už tam rovnou posadtě Verstapena a Ti dva se zabiji. Je ale otázkou, kdo ty vztahy bourá, pokud je někdo bourá. Alonso je člověk co jde za svým cílem a to samě Hamilton. V tomto případě je konflikt nevyhnutelný. Už jsem psal na téma Perez vs Ocon, že mít v týmu dva stejně silné jezdce je vždy problém. To zažili už i v Mercedesu i když je loni. Ale Nico je už pryč a už nebude Hamiltonovi způsobovat potíže ale Valteri tam doroste taky 🙂
  Dva kohouti na jednom hnoji nebo dvorku je vždy problém

 2. Miras2602 napsal:

  Nemyslím si že by měl nekde Alonso dveře zavřené. Ve Ferrari by určitě ukázal víc než Kimi.

 3. Josef Nekvinda napsal:

  Přesně jak říká Raymy

  Jiří Chalupa:
  Co spálil Alonso v Mercedesu ? Děkuji.

 4. Kakanen napsal:

  Ať na to hezky Alonso rychle zapomene,že by opět chtěl lézt do Ferrari.🤓

 5. Raymy napsal:

  Alonso byl v roce 2007 u McLarenu, který tehdy byl defacto továrním týmem Mercedesu, takže vědí vše co se tam tehdy dělo.

  Jiří Chalupa:
  Co spálil Alonso v Mercedesu ? Děkuji.

 6. Jiří Chalupa napsal:

  Co spálil Alonso v Mercedesu ? Děkuji.

Napsat komentář