Alonso chce vyhrát co nejvíc různých disciplín, začal testovat na Dakar

Bývalý pilot formule 1 Fernando Alonso začal s testovacím rallyeovém programem, který by měl vyvrcholit Španělovou účastí na prestižní Rallye Dakar.

Štítky: Fernando Alonso Rally Zveřejněno 20. 08 2019 — Lukáš Štěrovský

Alonso ve své první sezoně po konci v F1 rozhodně nezahálí. S Toyotou v březnu testoval vůz pro rallye Dakar, vyhrál vytrvalostní šampionát WEC, s McLarenem se (neúspěšně) pokusil o kvalifikaci do 500 mil Indianapolis.

Teď Španěl potvrdil, že začal pětiměsíční program napříč Evropou, Afrikou a Blízkým východem, během kterého bude testovat rallyeový vůz. Opět tak přilil olej do ohně spekulací, podle nějž se zúčastní slavné Rallye Dakar v roce 2020.

„Jsem teď na misi, kdy se chci pokusit stát nejkomplexnějším jezdcem a vyhrát v co nejvíce různých disciplínách,“ řekl Alonso po prvním testovacím dni v Namibii. „Po vítězství v F1, WEC a 24 hodinách v Daytoně je to velká výzva, vyměnit asfalt za štěrk a duny.

Budu se muset učit od nuly a vydat ze sebe to nejlepší. To je pro mě v současné době jakožto pro závodníka lákavé,“ prohlásil dvojnásobný mistr světa F1, který se jako nesoutěžní člen například účastní v polovině září rallyeového podniku v Harrismith 400 v Jižní Africe.

„Už dříve v tomto roce jsem okusil závod v rallye a zanechalo to ve mně tak dobré pocity, že jsem v tom chtěl pokračovat. Věděl jsem, že to bude úplně jiná zkušenost, křivka učení bude jiná, ale bylo to tak skvělé. Cítil jsem se rychle sebejistě a zlepšoval jsem se zatáčku po zatáčce,“ dodal Alonso.

Diskuse k článku

Napsat komentář