Alonso by pro nás chtěl jezdit, tvrdí Red Bull. Po Gaslym požaduje zlepšení

Podle španělského deníku Marca a webu Motorsport.com nabízí Fernando Alonso své služby pro příští rok týmu Red Bull. Ten současně požaduje zlepšení po Pierru Gaslym, který ve své premiérové sezoně u stáje nápojového giganta výrazně zaostává za týmovým kolegou Maxem Verstappenem.

Štítky: Fernando Alonso Pierre Gasly Red Bull Zveřejněno 10. 07 2019 — Lukáš Štěrovský

Španěl po konci v šampionátu vytrvalostních závodů WEC zatím nemá pro příští rok stanovený program. „Jeho zástupci nás informovali o tom, že Alonso bude k dispozici pro návrat do F1,“ tvrdí poradce a v podstatě šéf týmu Red Bullu Helmut Marko. Má to ale háček. „Pro Hondu je ale opětovná spolupráce s ním nemožná.“

Není se čemu divit. Během působení u McLarenu v letech 2015 až 2018 Alonso kritizoval japonského motoráře v jednom kuse. V roce 2017 jednal o přestupu do Mercedesu, ale jednání nakonec nedopadla – údajně kvůli Alonsově problémové povaze.

Zdá se, že Španělovi v cestě nestojí jen Honda, ale jeho neblahá pověst, která ho předchází. Vloni v létě totiž prohlásil, že měl nabídku od Red Bullu pokračovat ve formuli 1, ale odmítl. Načež šéf stáje Christian Horner zareagoval tak, že bývalého pilota McLarenu stejně označil jako někoho, kdo by do jeho stáje nezapadl.

Zvedne se Gasly?

Red Bull tak zřejmě bude pokračovat s Pierrem Gaslym, po kterém ale požaduje rapidní zlepšení. Helmut Marko přiznal, že tým na Gaslyho popud dokonce prozkoumal šasi jeho RB15, aby odhalil potenciální problémy jako praskliny, o kterých francouzský pilot tvrdil, že negativně ovlivňují jeho výkon.

„Všechno jsme prozkoumali, nic tam není. Gasly se teď musí zlepšit. Naším cílem je maximálně ho podpořit. Dostane Maxovo nastavení, protože Max je zkušenější jezdec a má zkušenější inženýry. Gasly experimentoval s nastavením tak, že šel z jednoho extrému do druhého,“ prozradil Marko.

„Neměl by se tolik soustředit na data a to, aby byl perfektní. Měl by ignorovat týmového kolegu a prostě jen řídit. To mu radím,“ říká zase Christian Horner. „Ať si vypne telefon, nekouká se na sociální sítě a jen řídí auto.“

Diskuse k článku

Napsat komentář