Alonso by menším týmům dovolil lepší pneumatiky a více paliva

Fernando Alonso se domnívá, že by formule 1 měla dělat víc v oblasti atraktivnosti dění na trati. Zavedl by k tomu třeba dvojí pravidla.

Štítky: Fernando Alonso Pravidla Zveřejněno 19. 06 2014 — Jan Pastorek

Fernando Alonso se domnívá, že by formule 1 měla dělat víc v oblasti atraktivnosti dění na trati. Zavedl by k tomu třeba dvojí pravidla.

Od nových regulí si všichni slibovali dramatičtější závody, ale nastal spíš opak, soubojů kolo na kolo je méně.

„Když jeden tým dominuje tolik jako Mercedes, diváci asi chtějí víc akce,“ komentoval Alonso. „Líbila se jim GP Kanady a zdálo se, že si ji užili všichni. V příštích závodech se pokusíme předvést lepší představení, a pokud týmy, fanoušci nebo kdokoliv bude mít nějaké nápady, uvítáme je, pokud zlepší podívanou.“

Sám Alonso má určité nápady. Tak například by uvolnil využívání KERS, které má letos na starost elektronika, zatímco do loňského roku ho měli na povel jezdci tlačítkem na volantu.

„Podle mého názoru by se nám mělo vrátit ovládání KERS,“ potvrdil. „Je elektronické a nemáme ten dodatečný výkon, aby nám pomohl při předjíždění, teď všichni využíváme stejnou energii na stejných místech, takže se nedá předjíždět.“

Další inspiraci by hledal v MotoGP, kde slabší týmy jezdí podle výhodnějších pravidel.

„Velká věc jsou pneumatiky a konkurence pneumatik by tím trochu zamíchala. Mohli bychom pomoci malým týmům, jako to udělali v MotoGP, a dát jim jiné pneumatiky nebo palivo (více) v závodě, takže bychom možná mohli hledat nápady v jiných sportech,“ dodal.

Diskuse k článku

Napsat komentář