Alonso a Räikkönen závodí proti dvěma generacím Schumacherů

Nováček ve Formuli 1 Mick Schumacher připustil, že je poněkud úsměvný fakt, že Alonso a Räikkönen budou závodit proti dvěma generacím jeho rodiny.

Štítky: Fernando Alonso Kimi Räikkönen Michael Schumacher Mick Schumacher Zveřejněno 28. 03 2021 — Vašek Štěpánek

Dva nejstarší piloti v současném startovním poli byli na počátku tisíciletí mladíci, kteří se snažili zdolat nezastavitelného Schumachera ve Ferrari. Alonso a Räikkönen nakonec mezi lety 2005-2007 získali tituly mistra světa.

Po devíti letech, kdy z královny motorsportu Schumacher definitivně odešel, přichází do F1 syn sedminásobného mistra světa. Mick Schumacher letos vstupuje do formule 1, jeho soupeři budou zároveň ti, kteří závodili proti Schumacherovi staršímu.

„Myslím si, že je to trochu legrační, když se nad tím takhle zamyslíte. Fernando a Kimi závodí proti dvěma generacím mé rodiny. To dokazuje, že se tomuto sportu věnují opravdu dlouho a očividně jsou úspěšní, když jsou pořád tady.

Jsem zvědavý, jak se věci na trati letos vyvinou. Kimiho znám dlouho, jak z tratí, tak mimo ně a vždy bylo příjemné si s ním povídat a samozřejmě dostat nějaké tipy a informace o tomto světě,“ uvedl Schumacher.

Schumachera čeká debut v americkém týmu Haas. Rok 2021 by měl být pro Američany obtížný, tým totiž nehodlá do letošního vozu investovat a raději se soustředí na revoluční sezonu 2022. Proto je relativně pravděpodobné, že se piloti Haasu budou objevovat na chvostu startovního pole, i přesto se Schumacher na svůj start těší.

„Na novou sezonu se skutečně těším. Když jsme zde před pár týdny testovali, naučil jsem se několik věcí, které chci o tomto víkendu využít. Jistě, neměli jsme tolik dní na testování jako obvykle, což je trochu smutné.

I přesto si myslím, že jsme udělali vše, co jsme mohli. Bohužel, jsem ztratil půl dne, a tak jsem před sezonou strávil v autě pouze jeden den, což není ideální. Rozhodně se ale této výzvě postavíme a zkusíme o víkendu vytěžit maximum.“

Toyota se chystá spustit myčku pro autonomní vozidla