Alonsa jsem musel na příkaz McLarenu pouštět, tvrdí exkolega Vandoorne

Stoffel Vandoorne přiznal, že vztahové problémy s Fernandem Alonsem neměl, ale dodává, že v McLarenu nedostával stejnou podporu jako Španěl.

1 Štítky: Fernando Alonso McLaren Stoffel Vandoorne Zveřejněno 25. 11 2019 — Lukáš Podstata

Vandoorne získal závodní sedačku od sezony 2017 u týmu McLaren a stal se tak týmovým kolegou Fernanda Alonsa. V první sezoně dokázal získat 13 bodů oproti 17 Alonsovým a vypadalo, že Vandoorne nebude mít špatnou budoucnost ve formuli 1.

Ovšem sezona 2018 se nesla ve znamení častých technických problémů a špatných výkonů celého týmu McLaren, že po posledním závodě v Abú Dhabí skončil v McLarenu jak Alonso, tak i mladý Vandoorne. Alonso však zůstal v týmu jako jeho ambasador, ovšem Vandoorne se značnou týmu z Wokingu již není vůbec spojován. Není proto žádným překvapením, že si Belgičan pustil pusu na špacír, jak to v McLarenu dříve fungovalo. „Nikdy jsem neměl s Fernandem žádné problémy, ale vždycky dostal, co chtěl.

V týmu byli vždy dva až tři dobře umístění lidí, kteří se pravidelně ujišťovali, že všechno fungovalo tak, jak si Fernando přál. Tým mu dával veškerou podporu a moc. Každý řidič má vždy větší užitek z toho, že má lepší vybavení než jeho týmový kolega. Přiznávám, že jsem nikdy nedokončil před Fernandem, ale ze všech kolegů jsem mu byl nejblíže, dokonce hned za ním.  McLaren mi nikdy neřekl, abych nedokončil před ním, ale v závodě mě téměř pokaždé požádali, abych ho pustil před sebe,“ odhaluje fungování McLarenu v minulých sezonách Vandoorne.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Alonsa jsem musel na příkaz McLarenu pouštět, tvrdí exkolega Vandoorne”

  1. Aladin napsal:

    Tak to se ho musel upouštět k smrti. Kolikrát že to startoval před Alonsem? 🤣

Napsat komentář