Alfa zajela nejlepší výsledek za 15 let, přesto Räikkönen není úplně spokojený

Stáj Alfa Romeo (dříve Sauber) zopakovala v Brazílii svůj historicky nejlepší výsledek, kterým bylo 4. a 5 místo v Grand Prix Belgie 2004. Lepším z dvojice pilotů byl Kimi Räikkönen.

Štítky: Alfa Romeo GP Brazílie Zveřejněno 18. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

Přesto Iceman, který jel stejně jako Antonio Giovinazzi na dvě zastávky, stoprocentně šťastný nebyl. Kdyby totiž předjel Carlose Sainze, mohly z toho nakonec být stupně vítězů.

„Stalo se hodně věcí, na konci to bylo trochu zklamání. Myslím, že jsme měli rychlost, ale na poslední sadě měkkých pneumatik jsem měl moc nedotáčivosti, hlavně při jízdě za mclarenem, takže jsem ho nemohl předjet po restartu. Dvakrát jsem to zkusil, dvakrát mi zavřel dveře. Ale aspoň jsme dokončili s oběma vozy na bodech, a to je pozitivní závěr víkendu. Konečně jsme získali takový výsledek, pro jaký jsme tak tvrdě pracovali,“ vysvětluje Fin.

To Giovinazzi byl o poznání spokojenější. „Mám vážně radost, byl to skvělý závod a způsob, jak oslavit moji novou smlouvu. Měli jsme snad nejlepší start v roce, postoupili jsme o tři místa a dostali se rovnou do nejlepší desítky, ale pořád před námi bylo hodně práce. Strategie byla skvělá, důležité byly restarty, zejména ten poslední, kdy jsem byl pod tlakem ze strany Daniela Ricciarda.

Posledních deset kol bylo šílených, bylo to hodně intenzivní, ale dokázali jsme vše udržet. Každý v týmu odvedl úžasnou práci a můžeme být opravdu spokojení. Zlepšujeme se závod od závodu a můžeme se soustředit na to, abychom v Abú Dhabi správně zakončili sezonu,“ dodává italský pilot.

Diskuse k článku

Napsat komentář