Alfa Romeo se může vrátit do F1 díky problémům Sauberu

Šéfka Sauberu připustila, že Alfa Romeo by byla vhodným partnerem pro její tým, který sužují finanční trable. Pokud by se italská automobilka vrátila do F1, bylo by to po více jak třiceti letech. Monisha Kaltenbornová tak podpořila slova prezidenta Ferrari Sergia Marchionneho, který jen pár dní nazpět prohlásil, že: „By s ohledem na cíle Alfy Romeo…

1 Štítky: Alfa Romeo Monisha Kaltenbornová Sauber Sergio Marchionne Zveřejněno 20. 04 2016 — Lukáš Štěrovský

Šéfka Sauberu připustila, že Alfa Romeo by byla vhodným partnerem pro její tým, který sužují finanční trable. Pokud by se italská automobilka vrátila do F1, bylo by to po více jak třiceti letech.

Monisha Kaltenbornová tak podpořila slova prezidenta Ferrari Sergia Marchionneho, který jen pár dní nazpět prohlásil, že: „By s ohledem na cíle Alfy Romeo měl být zvážen její návrat do F1. Alfa je pojem ve světě závodění a určitě se jednou vrátí. Jen nevím kdy“. O návrat této značky ale usiluje dlouhodobě.

Vyrojily se teorie, podle kterých by Alfa mohla převzít Sauber. To by dávalo smysl. Prezident Ferrari Marchionne současně figuruje i ve vedení společnosti Fiat Chrysler Automobiles, pod kterou Alfa Romeo spadá. Švýcarský tým po dlouhá léta s Ferrari spolupracuje a odebírá od něj pohonné jednotky. Teď jej navíc sužují finanční trable, takže převzetí jinou firmou by mohlo být vítanou záchranou.

Tyto spekulaci Marchionne nevyvrací, navíc je teď připustila i šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová. Ta chyběla na Grand Prix Bahrajnu, jelikož se účastnila jednání se sponzory. V Číně se ale objevila a byla dotázána na spekulace ohledně italské automobilky. „Alfa Romeo by byla skvělý partner pro jakýkoliv tým,“ prohlásila Kaltenbornová.

Dočkáme se tedy návratu, poprvé od roku 1985, Alfy Romeo do F1? A pokud ano, bude se jednat „pouze“ o partnerství se Sauberem, nebo bude mít samostatný tým (třeba s podporou od Ferrari)?

Čtěte dále: Finanční trable Sauberu

O finančních problémech stáje hovoří i samotní jezdci...

O finančních problémech stáje hovoří i samotní jezdci…

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Alfa Romeo se může vrátit do F1 díky problémům Sauberu”

  1. Vlado S napsal:

    Bolo by to teda veľmi zaujímavé. Sauber ako tím by mi v F1 chýbal, ale už keď sa má trápiť ako teraz… To si nezaslúži. Alfa Romeo by bola dobrou voľbou. Akurát dúfam, že na časovo dlhšie obdobie, nie ako doteraz…

Napsat komentář