Alfa Romeo má lepší auto, ale Williams má George Russella

Italská stáj je přesvědčená, že co do tempa má na boj s týmy ze středu pole. Přesto se v poslední době nedokáže vyrovnat ani williamsu v rukou George Russella.

Štítky: Alfa Romeo George Russell Williams Zveřejněno 7. 07 2021 — Lukáš Štěrovský

V Rakousku se Brit poprvé dostal do třetí části kvalifikace a startoval z osmého místa. Přitom nejlepší pozice jezdce Alfy Romeo byla letos 10. příčka… O moc lepší to nebylo ani v závodě, kde Russell dojel 11., před oběma alfami.

„Na rovinkách je Williams rychlý, těžko se ho držíme a je obtížné ho předjet. Ale myslím, že celkově máme lepší auto,“ tvrdí jeden z hlavních inženýrů Alfy Romeo, Xevi Pujolar.

Velká potíž italské stáje je tak fakt, že do závodu startuje většinou až za Russellem. „V kvalifikacích odvádí velmi mimořádnou práci. Musíme zapracovat na tom, abychom se mu vyrovnali nebo byli ještě lepší. Ale opakuji, že co do tempa jsme na tom obecně lépe.“

Zdrcený Russell: Člověk zkrátka dostane to, co si zaslouží

Proč tedy v kvalifikaci na GP Rakouska Antonio Giovinazzi a Kimi Räikkönen skončili až na 15. a 16. místě? „Red Bull Ring je specifický okruh a ani v Silverstone to nebude snadné,“ obává se Pujolar. „Ale v závodě bylo vidět, že s Russellem můžeme bojovat.

Nejenom s ním, ale také s Alpinem, Aston Martinem a také s jediným vozem AlphaTauri. Je to velmi těsné,“ dodává.

Russellův kvalifikační průměr – tedy průměrná pozice, na které se kvalifikuje – letos činí 13,5, čímž překonává Räikkönena, Tsunodu a je jen těsně za Giovinazzim. To dělá dojem i na šéfa Williamsu Josta Capita.

„Očekávání od Russella byla zejména po loňském roce vysoká, a myslím, že je naplňuje,“ okomentoval počínání britského závodníka.

Peugeot odhalil šíleně vypadající vůz pro Le Mans